Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Hip-hopowo i charytatywnie

Poznańska scena hip-hopowa stawi się niemal w komplecie - zagrają dla Sary w niedzielę, 26 sierpnia, w klubie Blue Note.

fot. materiały organizatorów
fot. materiały organizatorów

Mieszanka kultur i konwencji czeka nas podczas tego koncertu. Na scenie pojawią się m.in. Slums Attack, Gandzior, Kubiszew i Kobra.

Hip-hop nieczęsto rozbrzmiewa w jazzowym Blue Nocie. Ale tym razem okazja jest szczególna - koncert w całości jest dedykowany 25-letniej Sarze Ignaszak, która choruje na bardzo rzadkiego raka dróg żółciowych. To kolejne wydarzenie z cyklu poświęconych Sarze. Wcześniej odbyły się koncerty rockowe, klubowe, a w programie każdego z nich - charytatywne licytacje. I tym razem każdy może pomóc, oferując przedmioty na aukcje lub kupując bilet-cegiełkę na koncert (w cenie 15 zł, do nabycia w klubie Blue Note oraz w CIM).

Z pewnością największką gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Peja i Slums Attack. Poznański raper z Jeżyc wraz z zespołem znanym także jako SLUGang jest jednym z najważniejszych i najbarwniejszych muzyków hip-hopowych w Polsce i zapewne niewielu jest takich, którzy o nim nie słyszeli.

Oprócz Peji zagają też inni muzycy. Kubiszew to raper z niedalekiej Wrześni, który w swojej twórczości stawia na klasyczne brzmienie i naturalność. "Towar z górnej półki" z 2011 roku to jego pierwszy solowy longplay. Maciel Tortyna, znany jako Kobra, związany jest z wytwórnią Pei. Na koncercie dedykowanym Sarze można spodziewać się kompozycji z nagranego ostatnio albumu pt. "0,7 na dwóch". Kolejny z muzyków - Gandzior - także współpracował z Peją. Do tej pory nagrał dwie solowe płyty: "My, ulica, rap" i "Gorące wersy płoną". Śliwa to młody raper ze Starego Miasta. Paluch z kolei nagrał albumy takie jak "Biuro ochrony rapu" czy "Pewniak". Liczny skład HOPE określa swoją muzykę jako "Porn nu-metal".

Zuzanna Kubiak

  • koncert charytatywny "Hip hop dla Sary"
  • 26.08, godz. 19, klub Blue Note (ul. Kościuszki)
  • zagrają: Slums Attack, Gandzior, Kubiszew, Kobra, Śliwa, Paluch oraz HOPE
  • bilety-cegiełki: 15 zł