Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Blue Note urodzinowo

Bardzo ciekawie zapowiadają się dwa lutowe jubileuszowe koncerty z okazji 22 lat istnienia klubu Blue Note. 7 lutego swój zespół Oracle przedstawi świetny amerykański perkusista Kendrick Scott, a tydzień później ze swym kwintetem i gośćmi zagra Piotr Wojtasik.

Kendrick Scott, fot. mateirały organizatorów
Kendrick Scott, fot. mateirały organizatorów

Pierwszą z gwiazd lutowych koncertów będzie czterdziestoletni Kendrick Scott, uznawany dziś za jednego z najlepszych perkusistów swego pokolenia, a do tego zdolny bandleader i kompozytor. O klasie Scotta i jego formacji świadczy fakt, że nagrywają swe albumy dla legendarnej amerykańskiej oficyny Blue Note. Przed pięcioma laty ukazał się wysoko oceniony krążek We Are The Drum, na wiosnę tego roku zapowiadany jest kolejny - A Wall Becomes A Bridge.

Piotr Wojtasik to nie tylko znakomity trębacz i jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów ostatnich lat, ale też dość częsty gość poznańskiego klubu. W pierwszej części koncertu usłyszymy autorskie kompozycje lidera, w wykonaniu jego kwintetu, w którym grają m.in. pianista Michał Tokaj oraz legenda jazzowej perkusji - Kazimierz Jonkisz. W części drugiej zabrzmieć mają tradycyjne tematy żydowskie, zaaranżowane przez Wojtasika. Na scenie w charakterze gości pojawią się wokalistka Magdalena Zawartko oraz harfistka Julia Łuczak.

oprac. red.

  • 22 lata klubu Blue Note: Kendrick Scott Oracle
  • 7.02, g. 20
  • bilety: 85-105 zł
  • 22 lata klubu Blue Note: Piotr Wojtasik
  • 14.02, g. 20
  • bilety: 50-65 zł

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2020