Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Blues, folk i goście Braci Oleś w Pasażu Kultury

Po Malcie, Animatorze i Festiwalu 3 Loop Pasaż Kultury nie zwalnia tempa...

fot. materiały organizatorów - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

Jeszcze do 5 sierpnia w niezwykłej przestrzeni między Galerią Miejską Arsenał a Wielkopolskim Muzeum Wojskowym będzie się sporo działo - zwłaszcza muzycznie.

W czwartek, 26 lipca w Pasażu Kultury wystąpi bluesman z Islandii ET Tumanson (a jako suport - Peter J. Birsch). Dzień później bluesowe frazy zastąpi łagodny folk w wykonaniu niemieckiej grupy Garda. Muzycy będą w Poznaniu promować album "A Heart Of A Pro". Melancholijny nastrój, w który wprowadzą słuchaczy, podtrzyma zapewne świetny, niski głos Nigela Wrighta, któremu towarzyszyć będą delikatne dźwięki gitary - ten koncert czeka nas 28 lipca. Na koniec lipcowego cyklu na scenie w Pasażu pojawią się muzycy z Czech - Please The Trees. Spróbują przekonać słuchaczy, że post-rock spod znaku Mogwai nie skończył się w latach 90...

Sierpniowe granie w Pasażu otworzy koncert Wyntona Kelly Stevensona - mistrza harmonijki, którą podbudowuje swobodnymi bitami. Po nim pojawi się na scenie tworzący eksperymentalny rap Infinite Livez. Na koniec dnia sceną zawładnie Szwajcar - Oy, który z dużą swobodą i dystansem bawi się muzyką, łącząc w jedno electronic, jazz i hip-hop.

Pasażowe wydarzenia zamknie w tym roku cykl koncertów jazzowych, do których bracia Oleś zaprosili świetnych muzyków. 3 sierpnia Bartłomiej Oleś, Maciej Grzywacz i Marcin Oleś zaprezentują kompozycje Theloniousa Monka. Następnego dnia wraz z Jorgosem Skoliasem wystąpią z projektem Sefardix, a 5 sierpnia Bracia Oleś i Christopher Dell, czyli Ahead Trio zaprezentują muzykę Krzysztofa Komedy.

Koncerty w Pasażu Kultury organizują: Galeria Miejska Arsenał oraz Klubokawiarnia Meskalina.

Tomasz Czerkawski

Program:

  • 26.07, g. 20 - ET Tumanson, support: Peter J. Birsch
  • 27.07, g. 20 - Garda
  • 28.07, g. 20 - Nigel Wright
  • 29.07, g. 20 - Please The Trees
  • 2.08, g. 20 - Wynton Kelly Stevenson, godz. 21 - Infinite Livez, g. 22 - Oy
  • 3.08, g. 20 - Monk: Bracia Oleś & Maciej Grzywacz (gitara)
  • 4.08, g. 20 - Sefardix: Bracia Oleś & Jorgos Skolias (wokal)
  • 5.08, g. 20 - Ahead Trio plays Komeda: Bracia Oleś & Christopher Dell (wibrafon)