Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Zagrajmy w ekologię!

Estrada Poznańska przygotowała tego lata wyjątkową niespodziankę - grę planszową dla całej rodziny, która została stworzona wyłącznie z surowców ekologicznych.

.
fot. materiały prasowe

Hasłem tegorocznego Lata z Estradą jest Kultura w klimacie. Odzwierciedleniem tego motta są zaplanowane wydarzenia oraz towarzyszące im publikacje edukacyjne. Przewodnik Ty też możesz uratować planetę autorstwa Arety Szpury można pobrać za darmo (dostępny w załączniku).

Gra planszowa Lato z Estradą. Kultura w klimacie to projekt zrealizowany wspólnie z ilustratorem Tomaszem Pieńczakiem. Jest wariacją na temat popularnego memory - odkrywane ilustracje nawiązują do tematu kulturalnego korzystania ze środowiska, a dodatkowe kafelki (bomby i premie) urozmaicają rozrywkę. Jest przeznaczona dla dorosłych oraz dla dzieci w wieku 3+. Składa się z 40 kart, a czas pojedynczej rozrywki to ok. 15 minut.

Na dowód tego, że organizatorzy sami podchodzą poważnie do hasła Kultura w klimacie gra została stworzona w sposób stuprocentowo ekologiczny. - Posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji wykorzystano surowce przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych - zapewniają twórcy. Planszówkę można zakupić w Kinie Muza oraz w punktach PLOTu: na Starym Rynku oraz dworcu Poznań Główny od 5 sierpnia 2020. Jej cena wyniesie 30 zł.

oprac. red

Załączniki