Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

XIV Poznańskie Kolędowanie czas zacząć!

W niedzielę, 26 grudnia, startuje czternasta edycja Poznańskiego Kolędowania - Bożonarodzeniowego Festiwalu Muzycznego, którego organizatorem jest Poznański chór Chłopięcy.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Poznański chór Chłopięcy, jak co roku, zaprasza publiczność do udziału w koncertach o tematyce świątecznej w wykonaniu poznańskich artystów, reprezentujących różnorodne dziedziny muzyczne. W czasie tegorocznego kolędowania w poznańskich świątyniach oraz salach koncertowych wystąpią chóry, zespoły wokalne, orkiestra oraz zespół sopranistek Sopranissimo.
Kolędowanie potrwa do 16 stycznia 2022 r.  W sumie odbędzie się 16 koncertów.

Tegoroczne Poznańskie Kolędowanie przebiega pod znakiem akcji charytatywnej na rzecz chorego chłopczyka. Wszystkie koncerty są bezpłatne dla publiczności, ale jeśli ktoś chciałby się odwdzięczyć organizatorom i artystom za wysiłek włożony w realizację festiwalu, twórcy proszą o przekazanie datku na rzecz trzyletniego Kajtusia, który cierpi na ultrarzadką genetyczną chorobę Canavan. Jedyną szansą na uratowanie dziecka jest poddanie go innowacyjnej terapii genowej w USA. Koszt leczenia wynosi 5 mln zł. Chłopca można wesprzeć na: siepomaga.pl/Kajetan.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie: www.poznanskiekoledowanie.com.

oprac. red.

  • XIV Poznańskie Kolędowanie
  • 26.12-16.01
  • wstęp wolny
  • więcej informacji tutaj