Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Konkurs literacki z Lechem Poznań w tle!

"Kooooleeejooorz!" - ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chce sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier Wydawnictwo Miejskie Posnania w swoim Konkursie Literackim pod hasłem W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Wydawnictwo Miejskie Posnania czeka na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność Lecha, a które mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. - Mamy nadzieję, że autorki i autorzy zaskoczą nas sięgając do zakamarków ich wyobraźni. Może będą to opowiadania rodem ze świata fantastyki, może z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. Może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię. To decyzja twórców, którzy mogą popuścić wodze fantazji. Chwytajcie za pióra i piszcie, bo poznaniacy (i nie tylko oni!) kochają swój klub i nawet jeśli nie są aktywnymi fanami futbolu to śledzą jego dokonania i są z nich dumni! - zachęcają organizatorzy, WMP we współpracy z KKS Lech Poznań.

Najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma 3 tys. złotych, a laureaci 2. i 3. nagrody odpowiednio 2 tys. i 1 tys. złotych. Przyzne zostanie też 5 wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl.

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy i scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

oprac. red.

Załączniki