Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Finał Art Corner by Porsche

W grudniu odbędą się ostatnie wydarzenia w ramach projektu Art Corner by Porsche. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich poznaniaków zainteresowanych sztuką i designem.

. - grafika artykułu
Wydarzenia w ramach projektu Art Corner by Porsche, fot. materiały prasowe

Zaingurowany w październiku Art Corner by Porsche to efekt współpracy Porsche Centrum Poznan z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz (UAP) i domem aukcyjnym DESA Unicum. W ramach projektu odbyły się koncerty, warsztaty i panele dyskusyjne, a w grudniu organizatorzy proponują cztery wydarzenia finałowe - otwarte dla każdego uczestnika i uczestniczki.

6 grudnia odbędą się warsztaty Rękodzieło: tworzenie porcelanowych broszek i pinów (obowiązują zapisy), a dzień później na zainteresowanych czeka panel dyskusyjny z udziałem projektantek związanych z marką YES - Magdą Dąbrowską i Katarzyną Bukowską-Brencz. Dyskusja Zanurzając się w świecie emocji będzie dotyczyć nietypowych dzieł sztuki. 13 grudnia organizatorzy zapraszają na kolejny panel - Malarstwo: Głos kobiet w sztuce dzisiaj. Udział wezmą: Natalia Bażowska, Anna Grzymała, Dorota Kuźnik i Anna Szynkarczuk.

Projekt Art Corner by Porsche zamknie seans filmowy poświęcony jednemu z najoryginalniejszych projektantów mody wszechczasów. McQueen, dokument o życiu i artystycznej drodze Alexandra McQueena, zostanie wyemitowany 14 grudnia w Atrium UAP - wstęp jest wolny. 

oprac. red.

  • finał projektu Art Corner by Porsche
  • 6-14.12
  • wstęp wolny/zapisy
  • więcej