Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Czas na grzyby

Lepszej pory na spacer po Poznań Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim nie będzie! Znajduje się tam kolekcja rzeźb i obiektów artystycznych, które oglądać można codziennie od godziny 10 do zmroku.

. - grafika artykułu
"Grzyby" Marcina Zawickiego, fot. Materiały Galerii ABC

To przestrzeń zagospodarowana w sposób prowokujący do świadomego, uważnego, poznawczego i krytycznego obserwowania rzeczywistości. Na zachodzie Europy takich miejsc jest sporo, w Polsce jednak nadal są rzadkością. Autorami prezentowanych w Parku prac są artyści o bogatym i uznanym dorobku, m.in. Andrzej Bednarczyk, Jarosław Fliciński, Robert Kuśmirowski, Bartosz Kokosiński, Paweł Matyszewski i Piotr Korzeniowski. Najnowszy obiekt to Grzyby Marcina Zawickiego.

  • Bezpłatny drukowany przewodnik z informacjami o artystach biorących udział w projekcie i ich pracach dostępny jest w Galerii ABC (ul. Koszalińska 15), a w czasie jej zamknięcia w recepcji Bistro.
  • Bezpłatny wirtualny przewodnik dostępny jest na: www.poznanvisualpark.abcgallery.pl. Spacer jest bardzo atrakcyjny wizualnie, wykonany w technologii fotografii 360° oraz wideo, posiada opcję na smartfony i jest łatwy w nawigacji. Dodatkowo wszystkie obiekty są opatrzone autorskimi komentarzami artystów, przetłumaczonymi na język migowy. Ilustracją do wypowiedzi twórców są ich inne (spoza Poznań Visual Parku) dzieła, które tworzą dodatkowy kontekst i pozwalają szerzej poznać ich działalność.

oprac. red.