Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Imaginarium pamięci

Względność ludzkiej pamięci to jeden z problemów poruszanych przez Alicję Karską i Aleksandrę Went, których wystawę można oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał.

(A)symetria kultury

Jeśli wierzyć fizykom, to natura naszego świata poczęła się w wyniku spontanicznego łamania symetrii pól kwantowych, a odkryte miesiąc temu bozony Higgsa nadały powstającym cząstkom stosowne masy. Symetria jest jednak nadal jedną z kardynalnych zasad organizacji świata fizycznego. A w świecie sztuki i kultury?

Rzeczy, które mówią

Przyjdź, zobacz, posłuchaj, co mówią przedmioty i napisz swój komentarz. Muzeum Etnograficzne zaprasza na wystawę podsumowującą 100 lat zbiorów etnograficznych w Poznaniu. 

Nasze prywatne miejsca pamięci o poznańskich Żydach

Ilekroć ulicą Garbary dojeżdżam od Cytadeli i Starej Rzeźni do ulic Estkowskiego i Małe Garbary - przypomina mi się Jurek Janowski. Poznański chłopak, Żyd, kibic piłki nożnej i lekkiej atletyki, miłośnik Kiepury i bywalec poznańskiej opery. Wyjechał z Poznania w 39 roku, ale do końca życia pałał miłością do rodzinnego miasta.

Świat małych wojowników

"Tajemnice codzienności" to hasło tegorocznych Dni Dziedzictwa. 8 września Gród w Grzybowie zaprasza na Questing - rodzinną grę terenową polegającą na poszukiwaniu skarbu.

1 580 Strona 581 582 594