Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Anna Zamecka ze Złotym Zamkiem

Główną nagrodę w konkursie festiwalu Off Cinema zdobyła Anna Zamecka za film "Komunia". 

.
Nagrodzona Złotym Zamkiem "Komunia" Anny Zameckiej

Laureatów tegorocznych Zamków ogłoszono podczas gali zamknięcia festiwalu - w sobotę w zamkowej Sali Wielkiej. Złoty Zamek powędrował w tym roku do Anny Zameckiej za film "Komunia". To historia 14-letniej Oli, która opiekuje się ojcem i autystycznym bratem. Marzy o tym, by w ich domu znów zamieszkała żyjąca osobno matka. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia 13-letniego Nikodema.

Pozostałe nagrodzone filmy to "21 x Nowy Jork" Piotr Stasika (Srebrny Zamek) i "Nie jest źle" Lucasa Quintany (Brązowy Zamek). Wyróżnienie otrzymali Anna Gawlita i Tomasz Wolski za obraz "Festiwal". Publiczność nagrodziła w tym roku Grzegorza Brzozowskiego za film "Obcy na mojej kanapie" opowiadający o Warszawie z perspektywy coachsurferów. Laureata nagrody specjalnej - Platynowego Zamku - poznaliśmy wcześniej. To reżyser i operator filmowy Jacek Petrycki, który stanął w tym roku na czele jury.

W konkursie walczyło 28 dokumentów, wyłonionych spośród ponad 500 nadesłanych przez twórców z 64 krajów. Nagrodzone filmy można obejrzeć w CK Zamek w niedzielę o g. 15.

ng