Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Podskórny Poznań w Salonie Posnania

Salon Posnania zaprasza na spotkanie poświęcone ostatniemu wydaniu "Czasu Kultury".

Salon Posnania - grafika artykułu
Salon Posnania

W najbliższy czwartek, 18 października, o g. 18 w Salonie Posnania przy ul. Ratajczaka 44 odbędzie się spotkanie promujące najnowsze wydanie "Czasu Kultury" poświęcone Poznaniowi. Gośćmi będą poznańscy dziennikarze: Ewa Obrębowska-Piasecka (IKS), Anna Szamotuła (Radio Afera), Stanisław Wryk (Polsat) i Maciej Włodarczyk (qpoznan.tv).

Okazją do spotkania jest wydanie "Czasu Kultury", zatytułowane "Podskórny Poznań". Podskórny to - jak mówią organizatorzy - alternatywny, peryferyjny, nieoczywisty, nieskrępowany, spontaniczny, możliwy. Do odkrycia. Uczestnicy spotkania chcieliby podjąć dyskusję o innych, mniej znanych aspektach miejskiej kultury, takich, które wymagają nowego spojrzenia, odświeżającego, ukrytego pod oficjalną skórą.

O takim właśnie "podskórnym" Poznaniu rozmawiać będą dziennikarze, którzy na co dzień piszą i mówią o poznańskiej kulturze. Dyskusję poprowadzą Agata Rosochacka i Marek Wasilewski. Gdzie jest ten "podskórny", mniej oficjalny Poznań? Jak do niego dotrzeć, jak konfrontować go z tym kulturalnym Poznaniem, który znamy z oficjalnych źródeł informacji? Nad tym będą się zastanawiać uczestnicy debaty.

Po dyskusji organizatorzy zapraszają na ul. Fredry 5/3 (w bramie) na after party. Piotr C. Kowalski wykona swój wielkopolski performans kulinarny, a w programie zaplanowano również muzyczny występ kolektywu Rabarbary. Początek o g. 20.30.

  • spotkanie "Podskórny Poznań" wokół ostatniego numeru "Czasu Kultury"
  • 18.10, g.18
  • Salon Posnania (ul. Ratajczaka 44)
  • wstęp wolny

Załączniki