Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Co w Palmiarni kwitnie nocą?

Już w najbliższy piątek 17 lipca każdy miłośnik przyrody, przygód i nocnych spacerów (lub wszystkiego jednocześnie) będzie mile widziany w Parku Wilsona, gdzie odbędzie się kolejna edycja Nocy w Palmiarni.

.
Palmiarnia nocą, fot. materiały prasowe

Tym razem organizatorzy zapowiadają noc spod znaku egzotyki i podróży przez 7 kontynentów. Udostępniona zostanie specjalna, niedostępna na co dzień ścieżka zwiedzania, której uczestnicy dowiedzą się jaki kwiat jest nazywany "chińskim kwiatem do butów" oraz z którego drzewa płynie smocza krew.

Tegoroczna lipcowa Noc w Palmiarni to także pierwsza okazja do wzięcia udziału w queście, dostępnym dzięki aplikacji EKO WIELKOPOLSKA. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczych miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Rozwiązując quest, odwiedzający w ciekawy sposób zdobywają nietypową wiedzę i poznają bliżej kolekcję Palmiarni.

Jak zapewniają organizatorzy "wydarzenie jest adresowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych, poznaniaków i wakacyjnych turystów, początkujących miłośników botaniki, jak i pasjonatów, dla wszystkich, którzy chcieliby poznać niezwykłe oblicze świata roślin w klimatycznej atmosferze".

oprac. red

  • Noc w Palmiarni
  • 17.07, g. 20-2
  • Palmiarnia Poznańska
  • bilety: 8 i 12 zł
  • limit do 150 osób