Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Czy szczęście panuje na Wenus?

Wszyscy powariowali. Na jaki spektakl by się nie wybrać, wciąż jest o kobietach i mężczyznach. Razem albo osobno.

fot. materiały organizatorów - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

Wiem, wiem: zawsze jest o kobietach i mężczyznach - odkąd świat światem. Ale ostatnio jest przeważnie o tym, że z kobiecością i męskością mamy coraz większy problem, bo płeć stawia przed nami wciąż nowe wyzwania.

Na spektakl poświęcony tym razem przede wszystkim kobietom zaprasza Teatr Tańca Koinspiracja. Przedstawienie nosi tytuł "Myśli...". Wydaje się on intrygujący i prowokacyjny przede wszystkim ze względu na fakt, że słów na scenie nie padnie raczej zbyt wiele, bo w przedsięwzięciu biorą udział artyści, którzy są specjalistami od porozumiewania się pozawerbalnego. Bardzo jestem zatem ciekawa, w jaki sposób myśli zostaną wyrażone przez ich ciała.

Autor scenariusza i choreograf Adrian Rzetelski pisze: "Jak kształtuje się tożsamość kobiety, przyjaciółki czy koleżanki w emocjonalnym chaosie zamkniętym w jednym pokoju? Na małej, zamkniętej przestrzeni rozwija się dramat trzech kobiet uwikłanych w koszmar współistnienia i braku empatii. Wzruszający, a momentami okrutny obraz wewnętrznych rozterek trzech kobiet próbujących stworzyć swój idealny świat przyjaźni, miłości i harmonii. Czy im się to uda? Czy osiągną nirwanę w zagmatwanym emocjonalnie świecie, gdzie scenariusz ich zachowań zależy tylko od współistnienia ich samych? Czy na planecie Wenus panuje szczęście?"

Nie tak dawno temu odbyła się premiera "Domu Bernardy Alba" w Teatrze Nowym - znakomitego przedstawienia, które dowodziło, że szczęście na Wenus nie istnieje. Czego dowiemy się tym razem?

Twórcy dodają, że spektakl inspirowany jest obrazami Lou Ros'a.

Po spektaklu odbędzie się wernisaż i aukcja fotografii i prac plastycznych na rzecz Jeremiego Boczko, który potrzebuje pomocy, a także Silent Disco.

Ewa Obrębowska-Piasecka

  • "Myśli..." Teatru Tańca Koinspiracja
  • premiera: 25 i 26.04, g. 19 w Teatrze Ósmego Dnia
  • scenariusz i choreografia: Adrian Rzetelski
  • muzyka: Artur "Sosen" Klimaszewski
  • scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz
  • wykonawcy: Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Magda Traciłowska
  • bilety: 15 zł