Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Rzeka Żywa!

Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza na kolejną odsłonę letniego cyklu Rzeka Żywa.  Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ Brama Poznania świętuje 10. urodziny.

Dwie kobiety stojące tyłem patrzą na rzekę. Na wodzie widać czaplę, dookoła rzeki bujną roślinność. - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

Organizatorzy zaprosili do współpracy artystów, przyrodników, twórców i animatorów kultury. Program cyklu jest poświęcony siłom natury. Będzie okazja do poznania leczniczej mocy roślin, zejścia z utartego szlaku, odkrycia dzikiej strony naszego miasta, a także zachwycenia się walorami przyrodniczymi Cybiny i uzupełnienia swojej wiedzy o roli rzeki w powstaniu grodu piastowskiego na Ostrowie Tumskim. Na gości czekają m.in. dwie wystawy czasowe dotyczące wody, rzek i krajobrazu. W Galerii Śluza zobaczymy ekspozycję Co potrafi lądolód?, a w pobliżu wejścia do Bramy Poznania posterową wystawę plenerową Pod wodą. Powodzie w Poznaniu. Będą też wydarzenia dla odbiorców w różnym wieku, np. warsztaty dla rodzin z dziećmi Przyroda pod lupą (13.07, g. 10.30 i 12) oraz spacery: Cybina warta poznania (g. 16) i Pieśni rzeki, połączony z koncertem chóru Pogłosy (g. 18).

Z kolei w niedzielę 14.07 o g. 11 czeka nas warsztat Zapraszamy w chęchy (chęchy to po poznańsku zarośla), a o g. 16 spacer Radykalne oblicze Warty, połączony ze zwiedzaniem ekspozycji Bramy Poznania. Głównym punktem programu będzie tego dnia piknik Rzeka Rowerów (g. 12-16). Kolejna odsłona Rzeki Żywej w weekend 27-28.07. W sobotę przed południem organizatorzy zapraszają na Relaks nad Cybiną (g. 11), a po południu na spacer Zielone wyspy Poznania (g. 17). W niedzielę (28.07) czekają nas warsztaty w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa poświęcone zielarstwu (g. 11) oraz kolejna odsłona warsztatów Zapraszamy w chęchy (g. 16). Warto sprawdzić program wydarzenia na stronie internetowej: bramapoznania.pl.

oprac. red.

  • Cykl kulturalno-przyrodniczy Rzeka Żywa
  • 13-14.07 i 27-28.07
  • Brama Poznania
  • wstęp wolny, na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy