Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

White Plate w realu

W sobotę 15 grudnia Eliza Mórawska, blogerka kulinarna i autorka wydanej właśnie książki "White Plate. Słodkie", będzie gościem restauracji SPOT.

Okładka książki "White Plate. Słodkie" Elizy Mórawskiej. Wyd. Dwie Siostry
Okładka książki "White Plate. Słodkie" Elizy Mórawskiej. Wyd. Dwie Siostry

Tytuł książki to nazwa słynnego bloga Elizy Mórawskiej, który śledzi ponad 100 tys. fanów z całego świata. Autorka prowadzi go od 6 lat i przez ten czas ugotowała mnóstwo najróżniejszych potraw. Nie dziwi więc, że w blogosferze jest już prawdziwą instytucją, która wyznacza kulinarne trendy. Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana. Jest uwielbiana za umiejętność stworzenia niezwykłego klimatu na swoim blogu. Dzięki interakcji z odbiorcami, przepisy są stale wzbogacane i przedstawiane tak, żeby każdy je zrozumiał. To wyjątkowa cecha, której nie posiadają tradycyjne książki kucharskie.

Pierwszą książkę kucharską Elizy Mórawskiej "White Plate. Słodkie" przygotowało Wydawnictwo Dwie Siostry z Warszawy. Nie jest to jednak zapis bloga. - Książka jest podzielona na cztery pory roku. W każdym dziale są wyjątkowe przepisy na dania słodkie, które tworzą klimat danego okresu. Jest też rozdział wyjątkowy pt. Miłość - mówi Maciej Byliniak z wydawnictwa. - Książka zawiera zarówno przepisy, które pojawiły się na blogu, jak i zupełnie nowe. Do tego niezwykłe zdjęcia współtworzące klimat tej książki - dodaje. W sumie w publikacji znalazło się 55 przepisów na tarty i torty, mazurki i babki, croissanty i pączki, serniki i brownie, muffinki i bezy. O daniach słodkich (i nie tylko) będzie można porozmawiać z Elizą Mórawską już w najbliższą sobotę, 15 grudnia w restauracji SPOT.

Jan Gładysiak

  • spotkanie z Elizą Mórawską, promocja książki "White Plate. Słodkie"
  • SPOT, ul. Dolna Wilda 87
  • 15.12 (sobota), g. 17
  • wstęp wolny