Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Myśl i odmień swoje życie

Uwolnij się z pułapki myśli - weź udział w dyskusji sprowokowanej książką Pułapka myśli noblisty Daniela Kahnemana..

.
.

Daniel Kahneman jest amerykańskim psychologiem i ekonomistą. W 2002 roku został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Jest autorem blisko 200 publikacji naukowych z ekonomii, psychologii i prawa.

Autor książki Pułapka myśli wraz z Amosem Tverskim, amerykańsko-izraelskim psychologiem opracował teorię perspektywy, która opisuje w jaki sposób podejmujemy decyzje w warunkach niepewności. Jeżeli nie jesteś ekonomistą ani tym bardziej laureatem Nagrody Nobla, powinieneś wyciągnąć ze swoich błędów wnioski, na które w swojej książce zwraca uwagę Kahneman. Nazywana "przełomową" książka wytyka błędy szybkiego myślenia, a także podpowiada kiedy należy, a kiedy wręcz nie powinno się ufać swojej intuicji. Dla ekonomistów i zwykłych śmiertelników może być ona wędrówką przez nieznane wody własnych myśli, a jej zakończenie miłą niespodzianką.

Trywialne wręcz pytanie "dlaczego", które zadajemy sobie za każdym razem, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęliśmy złą decyzję może już na zawsze pozostać bez odpowiedzi. Ale możemy również wybrać się na dyskusję panelową na poznańskim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i na zawsze odmienić swoje życie.

Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr Marzena Cypryańska, a wezmą w niej udział m.in. dr hab. Szymon Draheim i dr hab. Anna M. Zalewska, prof. SWPS.

Katarzyna Zarówna

  • Spotkanie z Danielem Kahnemanem
  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (ul. Kutrzeby 10)
  • 3 grudnia, g. 9
  • Wstęp na spotkanie jest wolny