Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Mistrz Antoni

Grupa Stonewall i Dom Wydawniczy Rebis zapraszają na spotkanie z Martą Orzeszyną, autorką książki "Antoine de Paris" - biografii pochodzącego z Sieradza genialnego fryzjera, Antoniego Cierplikowskiego.

.
Marta Orzeszyna, "Antoine de Paris"

Znał go cały świat - od Paryża, przez Stany Zjednoczone, po Australię i Nową Zelandię. Był geniuszem fryzjerstwa, wyjątkowym artystą i wizjonerem mody. Przez niemal 70 lat lansował trendy, stale prowokował i zaskakiwał swoim talentem. Jego przyjaciółmi byli ludzie sztuki, filmu i koronowane głowy, m.in.: Modigliani, Kisling, Dali, Picasso, Xawery Dunikowski, Jean Cocteau, Maurice Chevalier, Pola Negri, Jan Kiepura, Artur Rubinstein, Wallis, księżna Windsoru, Maria, królowa Rumunii czy Josephine Baker, Bette Davis, Elsa Schiaparelli oraz wiele innych sław.

W książce, które ukazała się właśnie nakładem Domu Wydawniczego Rebis, opartej na najnowszych badaniach, autorka odsłania kulisy życia prywatnego Antoine'a, opisuje jego oszałamiającą karierę, niezwykłe bogactwo, a wreszcie zaskakujący koniec burzliwego życia.

Spotkanie z autorką - w najbliższy wtorek w Klubokawiarni Lokum przy ul. Półwiejskiej - poprowadzi Mike Urbaniak. Jednocześnie w Warszawie, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej prezentowana jest wystawa "Antoine. Oddany pięknu", na której prezentowane są przedmioty pochodzące m.in. z prywatnej kolekcji Marty Orzeszyny.

sk

  • Spotkanie wokół książki "Antoine de Paris" Marty Orzeszyny
  • Klubokawiarnia Lokum (ul. Półwiejska 28)
  • 1.10, g. 19
  • wstęp wolny