Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Filia 4 jak nowa!

Od jutrzejszego popołudnia po remoncie działać będzie już Filia 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej 4. To jedna z najstarszych filii Biblioteki Raczyńskich, która otwarta została w 1950 r. W lokalu przy ul. Lodowej, w sąsiedztwie Rynku Łazarskiego, mieści się od 57 lat.

.
fot. materiały prasowe

Otwarciu w środę 4 marca będzie towarzyszyło, jak piszą w zaproszeniu organizatorzy: "spotkanie o naszym łazarskim fyrtlu" z prof. Jerzym Borowczykiem i prof. Piotrem Kordubą, redaktorami prowadzącymi dwa tomy Kroniki Miasta Poznania poświęcone ul. Głogowskiej.

Filia przy ul. Lodowej jest największym z oddziałów Biblioteki pod względem wielkości zbiorów, które liczą ponad 60 tys. książek. Na czytelników czeka też ok. 600 audiobooków, ponad 3 tys. filmów, a także 40 tytułów czasopism. Teraz wyposażona jest również w klimatyzację i windę. Przestrzeń urządzono tak, aby czytelnicy mieli lepszy dostęp do półek i regałów. Do dyspozycji użytkowników jest też wygodna czytelnia. W pomieszczeniach bez problemu będzie można organizować spotkania autorskie lub warsztaty.

Remont na poznańskim Łazarzu kosztował ponad 2,5 miliona złotych, uzyskanych w całości z dotacji celowej Miasta Poznania.

oprac. red.

  • otwarcie Filli nr 4 po remoncie
  • 4.03, g. 17.30
  • Biblioteka Raczyńskich, Filia 4, ul. Lodowa 4
  • wstęp wolny