Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Wielobarwna jesień w Meskalinie

Na ponury nastrój wywołany wkraczającą powoli jesienną szarością klubokawiarnia Meskalina proponuje wielobarwny wachlarz muzycznych propozycji.

W Meskalinie wystąpi ponownie Emmanuel And The Fear, fot. materiały organizatorów
W Meskalinie wystąpi ponownie Emmanuel And The Fear, fot. materiały organizatorów

Paleta jesiennego brzmienia dobrana przez Meskalinę składa się z bardzo różnorodnych odcieni, od miksu złożonego z punku, gospelu i muzyki klezmerskiej (prowadzony przez piosenkarza Jacka Terricloth i gitarzystę Lucky Strano brooklyński kabaret The World/Inferno Friendship Society), przez flirtujące ze stylistyką retro oraz "gotycką" elektroniką brzmienie nazywanego "apokaliptyczną Abbą" kwartetu Tu Fawning oraz alternatywny rock w wydaniu pochodzącej z Nadrenii Północnej-Westfalii grupy Sister Dew, aż po fuzję jazzu, progresywnego rocka oraz eksperymentalnego popu (brytyjski Circuit), a także jazzu, alternatywy i psychodeli (Niechęć).

Organizatorzy postawili również na sprawdzonych (na rodzimym gruncie) wykonawców. Po raz kolejny na scenie Meskaliny zaprezentuje się brytyjska wokalistka Daisy Chapman. Artystka, która zyskała uznanie m.in. za oryginalną interpretację przeboju amerykańskiej gwiazdy Rihanny, gościła już w Meskalinie kilka miesięcy temu, w kwietniu. Podobnie rzecz ma się z nowojorskim zespołem Emmanuel And The Fear, który wystąpił w klubokawiarni dwa lata temu.

Ciekawie zapowiada się zaplanowany na październik występ muzyków związanych z grupą Atman, którzy na scenie Meskaliny wystąpią ze swoim projektem "Karpaty Magiczne". Ich muzyka - określana mianem "ethno core" - stanowi połączenie jazzu, eksperymentu oraz improwizacji, doprawionych muzyką etniczną. Za jej pośrednictwem duet Anna Nacher (autorka książki "Rubieże kultury popularnej") i Marek Styczyński nawiązują do najstarszych tradycji muzycznych Euroazji, próbując za ich pośrednictwem dotrzeć "do samego jądra prawdy o rdzennej kulturze naszej Ziemi".

Karolina Gumienna

  • Jesień w klubokawiarni Meskalina
  • Stary Rynek 6
  • UWAGA! Z wrześniowym numerem IKS-a koncert QL Head + Wojtek Luchowski (15.09) za darmo, a koncert Sister Dew tylko za 10 zł