Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Satyra na leniwych dyrektorów

Inteligentny dowcip oraz piosenki wpadające w ucho - 1 września na Dziedzińcu Różanym wystąpi Artur Andrus.

Artur Andrus, fot. materiały organizatorów
Artur Andrus, fot. materiały organizatorów

Ten wszechstronny artysta, redaktor "Akademii Rozrywki" w radiowej Trójce, konferansjer przeglądów kabaretowych, gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą" i łódzkiej "Przechowalni", poeta, tekściarz, kabareciarz oraz komentator w programie "Szkło kontaktowe" wystąpi w Poznaniu. - Ja się zajmuję wszystkim, czym się da. To znaczy nie wszystkim, bo nie zajmuję się na razie jeszcze paralotniarstwem, nie potrafię też zająć się centralnym ogrzewaniem czy układaniem płytek ceramicznych... Poza tym prawie wszystkim się zajmuję - śpiewam, recytuję, prawie już tańczę i prowadzę różne imprezy. Jest tego sporo - mówił podczas wywiadu z Henrykiem Izydorczykiem w 2011 roku.

W Poznaniu zaśpiewa swoje piosenki kabaretowe, opowie kilka anegdot oraz skomentuje to i owo. Oczywiście z ironią i charyzmą, która go nie opuszcza. Myślę, że zachęci w ten niebanalny sposób do zakupienia swojej całkiem świeżej, bo z marca tego roku, drugiej w karierze płyty - "Myśliwiecka". Znajdują się na niej m.in. takie utwory jak "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Wiersz o tym, że każdy prawdziwy mężczyzna" czy nieschodząca od tygodni z czołówek list przebojów kabaretowa satyra na prezesów i dyrektorów pt. "Piłem w Spale, spałem w Pile". Płyta nagrana w muzycznym studiu Trójki przy ul. Myśliwieckiej stała się hitem tego lata. Z pewnością najbardziej zaskoczony tym sukcesem jest sam Andrus, który zamierzał wydać płytę pamiątkową.

Artyście na scenie towarzyszyć będzie czterech muzyków: Wojciech Stec grający ma fortepianie, saksofonista Łukasz Poprawski, kontrabasista Łukasz Borowiecki oraz grający na perkusji Paweł Żejmo.

Monika Nawrocka

  • recital kabaretowy Artura Andrusa "Myśliwiecka"
  • 01.09, g. 19
  • Dziedziniec Różany CK Zamek
  • bilety: 70 zł (do nabycia w kasach CK Zamek oraz na www.bilety24.pl)