Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Rockowy maraton w Arenie

Arena znów będzie miejscem wielkiego rockowego święta. Dla miłośników mocnego brzmienia w sobotę, 9 lutego, zagrają tam m.in. Lao Che, Happysad, Strachy Na Lachy i amerykańska formacja Dog Eat Dog. To czwarta odsłona cyklu Rock In Arena.

Rock In Arena: 9.02, start - g. 15
Rock In Arena: 9.02, start - g. 15

Fani ostrego grania przez siedem godzin będą mogli posłuchać koncertów tak niekwestionowanych gwiazd polskiej sceny jak Jelonek, Lao Che czy "Grabaż" i jego Strachy Na Lachy. Wystąpią też zespoły znane w Polsce może nieco mniej, ale mimo to absolutnie nie odbiegające od wysoko postawionej muzycznej poprzeczki. W tej grupie będziemy mogli posłuchać m.in. gdańskiej grupy Illusion, która w zeszłym roku wydała płytę "Live", zespołu Rust - konsekwentnie nawiązującego do klasyki hard rocka (nagroda jury na ostatnim Festiwalu w Jarocinie) oraz pochodzącej ze Stanów, energetycznej Dog Eat Dog, reprezentującej mieszankę różnych stylów muzycznych, a debiutującej na scenie już na początku lat 90-tych.

Pozostałych formacji raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Koncerty Strachów Na Lachy od lat przyciągają tłumy i to nie tylko spośród fanów Pidżamy Porno, z której wyrósł zespół założony w 2002 r. przez jej liderów - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza. Hity takie jak "Dzień dobry kocham Cię" czy "Piła tango" odkąd zawojowały szczyty polskich list przebojów, nucone są przez wszystkich. W sobotę w Arenie wyjątkowa okazja dla fanów zespołu - to właśnie na tym koncercie grupa zaprezentuje najnowszy materiał muzyczny z płyty promowanej przez utwór "Mokotów". Album w tym miesiącu trafi na polski rynek.

Najświeższe pomysły przedstawi również Lao Che. W tym roku ukazała się kolejna już płyta płockiego zespołu o wieloznacznym tytule "Soundtrack". Także Happysad, oprócz znanych piosenek, zaprezentuje materiał z wrześniowego krążka "Ciepło/Zimno", nagranego dokładnie rok temu, w lutym 2012 r. Z kolei Michał Jelonek oprócz autorskich utworów przedstawi poznańskiej publiczności także wiele światowej sławy coverów, w tym przeboje takich gigantów jak Metallica czy Judas Priest. Wszystko wskazuje więc na to, że w sobotę szykuje się muzyczna uczta, której po prostu nie można przegapić.

Anna Solak

  • Rock In Arena
  • 9.02, od g. 15
  • Arena (ul. Wyspiańskiego 33)
  • Bilety: 75/85 zł
  • Organizator: Agencja Go Ahead