Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Po prostu zatańcz!

Festiwal Tańców Balfolkowych Lovembal to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70. XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Niderlandach, Portugalii i Niemczech. O tym jak podobna impreza wygląda w praktyce już po raz kolejny przekonamy się 14-16 lutego w Poznaniu.

.
Lovembal 2019, fot. Marianna Łakomy

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno tańce korowodowe, jak i wparach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.

Trzy dni spotkań z tańcem i muzyką czerpiącą z tradycji różnych regionów zachodnioeuropejskich. To wyjątkowy czas, kiedy uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie wirującym wokół tańca i muzyki, w przyjaznej atmosferze spotkać przyjaciół i zawrzeć nowe znajomości, nauczyć się czegoś, także o sobie. To nie tylko taniec, ale też relacje, szczere emocje i wszechobecna życzliwość.

Czeka nas potańcówka z muzyką na żywo, którą zagrają znakomici muzycy z Polski i Belgii, intensywne warsztaty ze świetnymi nauczycielami oraz dodatkowa dawka tańca w ramach before i after party. Podczas tego Lovembalu warsztaty taneczne poprowadzą Sara Guia de Abreu i Paulo Oliveira (Portugalia/Niderlandy) oraz Gregory Dyke (Wielka Brytania), a w ramach głównego wydarzenia zagrają Snaarmaarwaar (Belgia), Airboxes (Belgia) oraz Balsam (Polska).

oprac. as

  • Festiwal Tańców Balfolkowych Lovembal
  • 14-16.02
  • Retro Dance Studio, Klub Rondo
  • bilety: 10-265 zł lub wstęp wolny
  • szczegóły na www.lovembal.pl