Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Pan inżynier koncertuje

Nigdy nie krył, że nie jest profesjonalnym muzykiem. Ale do udziału w koncercie zaprosił profesjonalistów. Wystąpią wspólnie w poniedziałek Pod Pretekstem. 

fot. materiały organizatorów
fot. materiały organizatorów

Grzegorz Korytowski - poznaniak od pokoleń, inżynier telekomunikacji po Politechnice Poznańskiej, właściciel firmy sprzedającej sufity podwieszane, a po godzinach - kompozytor i autor tekstów. Nigdy nie krył, że nie jest profesjonalnym muzykiem, ale muzyka zawsze była jego wielką pasją. - Pisałem piosenki od wielu lat, ale zawsze mi się wydawało, że są byle jakie. Nigdy też nie miałem pomysłu, co zrobić z tym materiałem, bo nigdy profesjonalnie nie zajmowałem się muzyką - opowiadał w jednym z wywiadów.

W końcu jednak odważył się i rok temu - po pięćdziesiątce - wydał swoją debiutancką płytę "Zanim odejdę". Jest utrzymana w balladowym stylu, ucieka w klimaty Krainy Łagodności, czasem lekko jazzuje. Do współpracy przy jej tworzeniu namówił grupę profesjonalnych artystów, w tym doświadczonych wokalistów: m.in. Kubę Badacha i Lenę Piękniewską.

I właśnie z Leną Piękniewską w najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia, wystąpią podczas koncertu "Pół na pół" w klubie Pod Pretekstem. Będą ich muzycznie wspierać: Jacek Skowroński, Krzysztof Dys (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Kopala (gitara), Marcin Henczke (bas), Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne).

Lena Piękniewska jest absolwentką poznańskiej ASP, laureatką wielu festiwali i przeglądów piosenki, m.in. konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Niedługo ukaże się jej druga płyta pt. "Kołysanki na wieczny sen". Znakomitą debiutancką płytę "Wyspa" wydała przed dwoma laty. Jak sama podkreślała - ta płyta "to zapis spotkań z pięknymi ludźmi, wspaniałymi muzykami, kompozytorami, autorami tekstów". To muzyka "raczej skromna, tak jak jej wykonawcy. Pozbawiona fajerwerków obnaża to, co najważniejsze - prawdę". 

Sylwia Klimek

  • Grzegorz Korytowski/Lena Piękniewska "Pół na pół"
  • Dziedziniec Masztalarni CK Zamek
  • 13.08, g. 21
  • organizator: klub Pod Pretekstem
  • bilety: 35 i 40 zł