Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Muzyczna podróż w czasie

Podczas niedzielnego koncertu Raz Dwa Trzy zagrają z muzykami ze Spitfire. W programie stare utwory w nowych aranżacjach.

Raz Dwa Trzy. Fot. mat. organizatorów
Raz Dwa Trzy. Fot. mat. organizatorów

Zespół Raz Dwa Trzy został założony w 1990 roku przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. To jeden z nielicznych zespołów, który przez ponad 20 lat wspólnego grania wywalczył swoją pozycję na rynku, ale nie spoczął na laurach. Artyści mają na swoim koncie siedem albumów studyjnych i trzy koncertowe, wśród których znajdziemy m.in. utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej. Ich muzyka aktualnie scala rock i poezję śpiewaną, choć przez lata zmieniała stylistykę. Nie ma konkretnej grupy odbiorów, ponieważ jej dociera do każdego za pomocą prostych środków.

Niedzielny wieczór w Eskulapie będzie podróżą w czasie po twórczości zespołu Raz Dwa Trzy. Wielu odbiorców odnajdzie w nim coś dla siebie, ponieważ artyści zaprezentują nie tylko swoje nowe kawałki, ale również cofną się do tych starych. Usłyszymy m.in. utwory z ich pierwszej płyty "Talerzyk" oraz takie przeboje jak: "Nikt nikogo (i tak warto żyć)" czy "Tak mówi Pismo Święte". Odświeżone zostaną również te piosenki, które rzadko grają na koncertach, ale sami artyści bardzo je lubią. Możemy liczyć też na pozytywną energię Adama Nowaka, który podczas swych koncertów utrzymuje stały kontakt z publicznością.

Trzy lata temu artyści świętowali swoje 20-lecie wraz z grupą Dagadana, a rok temu na "Męskim Graniu" wystąpili ze Spitfire. Aranżowane wówczas przez młody zespół utwory Raz Dwa Trzy zostały tak dobrze przyjęte, że muzycy zdecydowali się na dalszą współpracę. W związku z tym kapela Spitfire zagra w najbliższą niedzielę w Eskulapie z zespołem Adama Nowaka.

Spitfire to wspólne dziecko Pierre'a oraz Tadeusza Abrahama Kulasa - aranżera, wokalisty zespołu i trębacza. Do tej pory grali zarówno jazz jak i muzykę klubową, ale próbowali także swoich sił w realizacjach kabaretowych. Nieustannie bawią się stylistykami i konwencjami. Młodzi artyści zaprezentują parę własnych kawałków oraz piosenki Raz Dwa Trzy w nowej aranżacji. Jak daleko posuną się artyści, by nie zepsuć czegoś, co już jest dobre - przekonamy się w najbliższą niedzielę.

Monika Nawrocka- Leśnik

  • koncert Raz Dwa Trzy i Spitfire
  • Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  • 17.03, g. 19
  • bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertu) - do nabycia w: CIM, Rock Long Luck oraz na www.bilety24.pl