Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Jelonek wytropiony!

W najbliższą niedzielę, 7 października, Jelonek pojawi się na scenie w klubie Blue Note. Na celowniku o 19.30.

"Revenge" to druga solowa płyta Michała Jelonka
"Revenge" to druga solowa płyta Michała Jelonka

Artysta na swoim koncie ma około trzydziestu współautorskich krążków oraz pięćdziesiąt, na których wystąpił gościnnie. W Blue Note zaprezentuje jednak najnowsze utwory, które pojawiły się na jego ostatniej - drugiej solowej płycie "Revenge". Julia Klata w magazynie "Gitarzysta" napisała, że krążek "dawkuje swą moc, nie zmniejszając przy tym emocji (...). Nie chodzi tylko i wyłącznie o mocne łupnięcie, są tu również nastrojowe, spokojniejsze utwory takie jak »Romantic Revenge«, które - jak na romantyczną opowieść przystało - nie będzie łomotało po uszach, ale z pewną dozą wyniosłości opowie o jakiejś nieszczęśliwej miłości i nieuniknionym dramacie na jej zakończenie".

Michał Jelonek jest artystą wszechstronnym: gra muzykę klasyczną, rock, metal, r'n'b', pop oraz folk. Jest autorem m.in. muzyki do krótkometrażowego filmu "Na jelenie" w reżyserii Renaty Borowczyk oraz muzyki do... reklamy Funduszu Emerytalnego Skarbiec. Od 1993 do 2012 r. zagrał około 1900 koncertów w całej Polsce oraz poza jej granicami. Dotarł do Anglii, Brazylii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Meksyku, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii oraz na Ukrainę.

Na scenie w Blue Note pojawi się wraz z Mariuszem Andraszkiem, Leszkiem i Kubą Kowalikami, Pawłem Chojnackim oraz Krzysztofem Osiakiem. Skład ten zasili gitara basowa, perkusja oraz klawisze. W tak zacnym towarzystwie oczywiście nie zabraknie skrzypiec, które z definicji zagrają pierwsze!

Monika Nawrocka

  • Michał Jelonek: koncert + support
  • 7.10, g. 19.30
  • Blue Note Jazz Club (ul. Kościuszki 76/78)
  • bilety: 34 zł (w przedsprzedaży), 39 zł (w dniu koncertu); do nabycia na www.ticketpro.pl oraz w CIM