Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Jazz z Las Palmas

Na Wyspy Kanaryjskie się lata, ale czy Wyspy często przylatują do nas? Czy na Kanarach słucha się jazzu, a co najważniejsze - czy się go gra? Na wszystkie te pytania jest tylko jedna odpowiedź - tak! I jeszcze konkretniej - Gabriela Suárez ze swoim zespołem!

.
fot. materiały organizatorów

Gabriela Suárez ma tylko 16 lat, ale zamiast zachwycać się Billie Eilish, wybiera Billie Holiday. A także Ellę Fitzgerald, Sarah Vaughan, Ninę Simone, Mercedes Sosę... Wszystkie te wpływy, a także powiew brazylijskiej bossa novy świetnie słychać w jej kompozycjach i interpretacjach. Podane z własną wrażliwością i młodzieńczą werwą, świetnie łączą się z doświadczeniem towarzyszących jej muzyków, pianisty José Alberto Mediny, kontrabasisty Tanausú Santany oraz perkusisty rodem z Barcelony, jednego z najbardziej rozchwytywanych dziś w Hiszpanii - Davida Xirgu.

Gabriela zadebiutowała dwa lata temu podczas LPA International Jazz Days, już w następnym roku odbywając trasę po całym archipelagu. Jej działalność na Wyspach związana jest z magicznym miejscem zwanym Fabrica La Isleta, gdzie nie tylko się gra, śpiewa, ale także tańczy, pisze i tworzy w każdej innej dziedzinie kultury.

oprac. ak

  • Gabriela Suárez Jazz Trio
  • 28.02, g. 20
  • Pan Gar
  • bilety: 25 zł