Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Dla wielbicieli farnych organów

Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary już tradycyjnie latem zaprasza na cykl Staromiejskie Koncerty Organowe.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Zbudowane przez Friedricha Ladegasta w 1876 roku organy pięknie wypełniają dźwiękiem farę poznańską, a ich zdobny prospekt idealnie wpisał się w barokową architekturę świątyni. Koncerty odbędą się w trzy lipcowe czwartki. Zagrają: Maciej Zakrzewski, Daniel Prajzner i Jakub Pankowiak.

  • Maciej Zakrzewski, 15.07, g. 19.30

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką. Posiada w swoim dorobku nagrania płytowe i telewizyjne. Jest asystentem w klasie organów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

  • Daniel Prajzner, 22.07, g. 19.30

Ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz w Conservatorium van Amsterdam. Brał udział w wielu kursach prowadzonych przez europejskich wirtuozów-organistów. Jest laureatem licznych konkursów, m.in. w Częstochowie, Opavie, Castellana Grotte, we Włoszech (I nagroda), w Moskwie i Kaliningradzie. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał kilka znaczących nagród i stypendiów. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie na stanowisku adiunkta. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuki.

  • Jakub Pankowiak, 29.07, g. 19.30

Absolwent i pedagog Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów organowych (Opava i Wilno, Kraków, Poznań, Legnica). Koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z chórem Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. Występował w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Izraelu oraz na Litwie.

oprac. red.

  • Staromiejskie Koncerty Organowe
  • 15, 22, 29.07, g. 19.30
  • fara poznańska
  • wstęp wolny