Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Męski świat

- W dzień serwuje kawę w hipsterskiej kafejce, za to w weekendową noc rusza na podbój kolejnych dobrze ubranych mężczyzn, pijących po pracy z kumplami - o filmie Obiecująca. Młoda. Kobieta pisze Przemysław Toboła.

. - grafika artykułu
fot. materiały dystrybutora

Pogodny nastrój, w jaki wprowadziła mnie Carey Mulligan swoją rolą w filmie Wykopaliska, w tak bardzo brytyjskim stylu, dokumentnie zburzyła już po przerwie na kawę, gdy rozpoczął się seans z intrygującym tytułem Obiecująca. Młoda. Kobieta Emeraldy Fennell (scenariusz serialu Obsesja Eve). Od pierwszego ujęcia jej postać - Cassandra - zaprasza widzów na emocjonalną karuzelę. W dzień serwuje kawę w hipsterskiej kafejce, za to w weekendową noc rusza na podbój kolejnych dobrze ubranych mężczyzn, pijących po pracy z kumplami. Dobrze ubrana, za to bardzo pijana kobieta wodzi mężczyzn na pokuszenie z dużą łatwością. Zawsze w takiej sytuacji zjawia się obok niej jakiś "przyzwoity" facet, niemalże rycerz który spieszy na ratunek niewieście i proponuje, że odwiezie biedaczkę prosto do domu.

W taksówce jakoś dziwnie prędko okazuje się, że elegancki gość to jednak zwykły łobuz, co zwietrzył okazję do łatwego seksu, jadą więc do jego mieszkania na małego drinka. I gdy on już myśli, że noc skończy się po jego myśli, następuje nieoczekiwana zmiana miejsc. Niedoszła ofiara nagle zaczyna mówić trzeźwym głosem i co najmniej psuje nastrój, ale ma ku temu bardzo ważny powód. Po okruchach wspomnień, które dozuje nam autorka filmu (zresztą również aktorka - w 4. sezonie serialu Crown to młoda Camilla Parker Bowles), poznajemy powoli mroczne wydarzenia, które doprowadziły Cassandrę, będącą prymuską na medycynie, do obecnego stanu duszy, który nie może unieść traumy...

Przemysław Toboła

  • Obiecująca. Młoda. Kobieta
  • reż. Emerald Fennell
  • premiera: 5.03

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2021