Kultura w Poznaniu

Film

Kryminalny wtorek w kinie Muza

Pokaz filmu "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza oraz spotkanie z pisarką Joanną Jodełką w ramach cyklu DKF Kamera "Polska kryminalna" -  21 kwietnia w kinie Muza. 

Biegnij, Alias, biegnij!

Historia opowiedziana przez izraelskiego reżysera Noaza Deshe w filmie "Biały cień" ma swoje źródło w prawdziwych wydarzeniach. Twórca natknął się pewnego razu na wstrząsający reportaż dziennikarki BBC, która ukrytą kamerą zarejestrowała szamana usiłującego sprzedać części ciała albinosa...

Filmy z serca Polski

Nowy projekt Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest ruszył w trasę po kraju. Najlepsze krótkie filmy z ostatnich 15 lat - 12 i 13 kwietnia pokaże kino Rialto. 

Upadły anioł

Legendarna aktorka Ingmara Bergmana, tym razem w roli reżysera, zrealizowała autorską wersję "Panny Julii" Augusta Strindberga, słynnego dramaturga szwedzkiego z przełomu wieków XIX i XX i jednego z ojców współczesnego teatru. Film wchodzi do kin 17 kwietnia.

Zrób sobie film

Masz pomysł na ciekawy projekt filmowy związany z Poznaniem poprzez tematykę, miejsce realizacji lub osoby czy lokalne firmy pracujące w branży filmowej? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten tekst. Trwa kolejna, ósma już edycja Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań (RFFP). Do rozdania jest 300 tys. zł.

Tęcza nad górnikami

Piękny przykład solidarności społecznej pokazuje oparty na prawdziwych wydarzeniach komediodramat Matthew Warchusa "Dumni i wściekli".

Królowa dancingu

"Gloria", dramat Sebastiana Lelio, zachwyca wrażliwością zdjęć, a opowiada o pragnieniu miłości, które z cezurą 50+ przecież się nie kończy. Fabułę filmu najlepiej oddają słowa z piosenki Agnieszki Osieckiej i Jana Pietrzaka: "A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością"...

O godność i solidarność

Najnowszy film dwukrotnych laureatów Złotej Palmy festiwalu w Cannes, braci Jeana-Pierre'a i Luca Dardenne'ów, "Dwa dni, jedna noc" utrzymany jest w typowym dla nich minimalistycznym, paradokumentalnym stylu, który, choćby dzięki jedności czasu, miejsca i akcji, ma wiele wspólnego z klasyczną poetyką. Polska premiera - 27 lutego. 

Filmowy schemat uczuć

Od 17 do 22 lutego w kinie Pałacowym prezentowane będą filmy Françoisa Truffaut. Reżyser był jednym z prekursorów francuskiej Nowej Fali. 

Poczuj się jak w Met Operze

Kilkadziesiąt tytułów w repertuarze, blisko cztery tysiące miejsc na widowni i około 250 wielkich spektakli w roku. Tak w wielkim skrócie można opisać skalę i rozmach, z jakimi działa nowojorska The Metropolitan Opera. Jeśli nie wybierasz się w najbliższym czasie do NY, wystarczy, że odwiedzisz CK Zamek, gdzie obejrzysz The Met: Live in HD - najwyższej jakości transmisję na żywo.

Maszeruj albo giń

Przemysław Toboła zapowiada film "Dzika droga" w reżyserii Jean-Marca Vallee. Premiera - 6 lutego.

Z życia wampirów

Jak się żyje w dzisiejszych czasach komuś, kto ma ponad 800 lat? Czy wampir w świecie ludzkim jest narażony na dyskryminację? Kto sprząta bałagan, który powstaje, gdy krwiopijca źle trafi w żyłę swej ofiary?

Ojca cień

Akcja filmu "Naginając reguły" ("Ghaedeye tasadof") rozgrywa się we współczesnym Iranie.

Usta milczą, dusza śpiewa...

CK Zamek ponownie zaprasza w styczniu wielbicieli opery na transmisje na żywo z The Metropolitan Opera. W styczniu na kinowym ekranie pojawi się operetka Franza Lehára "Wesoła wdówka" oraz opera Jacquesa Offenbacha "Opowieści Hoffmanna". 

"Hiszpanka" poza granicami wyobraźni

"Historia, która przekracza granice wyobraźni" - tak twórcy zapowiadają pierwszy film fabularny z powstaniem wielkopolskim w tle. "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka trafi na ekrany kin 23 stycznia.

Nowy Rok i Nowe Horyzonty

Od piątku, 2 stycznia, w kinie Muza zagoszczą najlepsze filmy z ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. 

Męczeństwo Marii

Maria, bohaterka "Drogi krzyżowej", ma czternaście lat i pochodzi z rodziny fundamentalnych katolików, nieuznających reform posoborowych.

1 44 Strona 45 46 47 48