Filmy nagrodzone na 13. Festiwalu "Łodzią po Wiśle" zaprezentowane zostaną w Zamku 5 października.
Filmy nagrodzone na 13. Festiwalu "Łodzią po Wiśle" zaprezentowane zostaną w Zamku 5 października.
Andrzej Wajda stwierdził kiedyś, że "Niewinni czarodzieje" to jeden z najbardziej obojętnych politycznie filmów, jakie zrealizował. Na specjalnym pokazie 30 września w Zamku będzie obecna Krystyna Stypułkowska - aktorka wcielająca się w postać Pelagii.
- Naszą specjalnością są piękne i mądre fabuły. Ich młodzi bohaterowie przeżywają wyjątkowe przygody, których przestrzenią jest najczęściej świat i sprawy otaczające nasze dzieci - mówi Maciej Jakubczyk, dyrektor festiwalu Kino Dzieci.
Festiwal Filmowy -18 (dawniej Festiwal Filmów Młodzieżowych) odbędzie się w tym roku po raz szósty. Organizatorzy zapraszają na projekcje do Zamku - 25 i 26 września.
Do kina na "Noc Walpurgi" zaprasza Przemysław Toboła.
Z okazji nadchodzącej premiery "Młodości" w reżyserii Paola Sorrentino, Nowe Kino Pałacowe i CK Zamek szykują dla widzów nie lada gratkę - w dniach 18-20 września odbędzie się przegląd najlepszych filmów włoskiego mistrza, nie bez kozery nazywanego "nowym Fellinim".
Po ponad 30 latach Dyskusyjny Klub Filmowy "Dziesiątka" działający dotąd przy X LO w Poznaniu rozpoczyna współpracę z Charlie Monroe Kino Malta i... zmienia nazwę. Pod nowym szyldem DKF "Klaps" wystartuje już 21 września.
Najlepsze produkcje tegorocznej edycji Short Waves Festival - od środy w Poznaniu! W programie: 19 filmów z czterech bloków konkursowych - Dances with Camera, Urban View, Best of Seven oraz Poznań Open.
Legenda polskiego kina Kazimierz Kutz spotka się z widzami przy okazji projekcji filmu "Kutzowizna" - w poniedziałek w Kinie Muza.
Filmy, których bohaterami są osoby niepełnosprawne, pokaże Kino Muza w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.
Film "Płomień" jest wyjątkową okazją, by spojrzeć na grecki kryzys - o którym nieustannie huczą media - od środka, z punktu widzenia dotkniętej nim jednostki. Po premierowym pokazie 11 września w Kinie Muza na pytania widzów odpowie reżyser, Syllas Tzoumerkas.
Najlepsze filmy krótkometrażowe ostatniej edycji Animatora będzie można zobaczyć w Winiarni "Pod Czarnym Kotem" na Grunwaldzie. Znakomita okazja do nadrobienia zaległości lub ponownego obejrzenia dobrych filmów.
W kluboksięgarni Zemsta trwa przegląd często już dziś zapomnianych, ale też nierzadko otoczonych swoistym kultem, animacji. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny!
Tegoroczny Transatlantyk zmierza pomału ku końcowi. Przed nami jednak jeszcze dwa dni pełne filmowych emocji. A co za nami?
Żaglowcem po Atlantyku, rowerem do owianej tajemnicą Doliny San Luis czy w głąb własnego mózgu - Transatlantykowe podróże niejedno mają imię. Ale zdarzają się też rozczarowania.
- Ludzie to najokrutniejszy gatunek na Ziemi - twierdzi fotograf Sebastiao Salgado, bohater dokumentu Wima Wendersa "Sól ziemi". Kolejne filmy prezentowane na Transatlantyku potwierdzają tę tezę.
Anoreksja, samobójstwa nastolatków, grzechy współczesnego Kościoła - Transatlantyk konfrontuje widza z najtrudniejszymi tematami.
Jak bardzo różnorodne kino prezentuje Transatlantyk okazało się już pierwszego dnia. Płynnie przeszliśmy bowiem od poetyckiej historii lankijskich uchodźców, nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes, do historii z horrorów klasy B.
Dyskusję o tegorocznym programie przyćmiły doniesienia o rychłych przenosinach festiwalu do Łodzi. Zanim to jednak nastąpi przed nami 5. - jubileuszowa - edycja. Warto na własnej skórze przekonać się,
co tracimy.
Na co czekamy na Transatlantyku, czyli subiektywny przegląd programu.