Kultura w Poznaniu

Film

Malta Lux

Filmy nagrodzone Lux Prize w najbliższy weekend, 26-28 października, w kinie Malta.

Whisky drugiej szansy

Najnowszy film Kena Loacha "Whisky dla aniołów" widzieli już w Poznaniu widzowie sierpniowego festiwalu Transatlantyk. Teraz trafił do kin w całej Polsce.

Każdy ma swojego Komedę

Na ekrany wybranych kin studyjnych w Polsce wszedł właśnie dokumentalny film o Krzysztofie Komedzie. Co nowego wnosi do naszej wiedzy o wybitnym poznańskim kompozytorze?

Globalnie w Rialto

Manhattan Short Film Festival to ogólnoświatowy festiwal filmów krótkometrażowych. Jednym z dwóch miejsc goszczących go w Polsce jest poznańskie kino Rialto.

Marina Abramović - artystka ekstremalna

Gdyby świat sztuki można było porównać do showbiznesu, Marina Abramović zajęłaby w nim miejsce Madonny... Stary Browar pokaże 21 września biograficzny film o artystce - ikonie performance'u. 

Wyspa władców

Zakończyły się zdjęcia do filmu opowiadającego, jak wyglądało życie na Ostrowie Lednickim dziesięć wieków temu. Premiera 21.09 o g. 21 w TVP HISTORIA.

Reklama mierzona w skutkach

Na kolejną edycję cieszącego się zawsze dużą popularnością Przeglądu Reklamy Społecznej zaprasza w środę, 12 września, Kino Muza. 

Surrealizm w Kolektywie

W historii kina zapisało się wielu prowokatorów, ale Luis Buñuel jest tylko jeden. Kolektyw 1A przypomina jego surrealistyczną twórczość.

Urodziny z wampiryczną historią w tle

Niezależnie od tego czy wolisz "Sok z żuka" czy raczej "Charlie w fabryce czekolady" przyjdź w sobotę, 25 sierpnia, do Kamienicy Kultury na imprezę urodzinową Tima Burtona.

The best of (f) off cinema

Określenie "off" jest dziś dość mgliste. Może nazwa "off off" lub "alternatywa alternatywy" byłaby bardziej odpowiednia?

Dokument w dobrych rękach

Taki tytuł nosi najnowszy cykl spotkań z twórczością wybitnych polskich dokumentalistów w CK Zamek. Zdecydowanie wart uwagi. 

1 47 Strona 48