Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Wystawa w tarocie

Poznańska Galeria FWD: przygotowała bardzo nietuzinkową wystawę, która jest także doskonałym pomysłem na prezent dla miłośników sztuki. Prace 24 artystów współczesnych ukażą się w formie... kart tarota.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

- "Tradycyjna" działalność wystawiennicza jest nadal ograniczona, dlatego u nas możecie posiadać ekspozycję wystawową na własność! - informują pomysłodawczynie projektu Forward Tarot, który światło dzienne ujrzy już 16 grudnia.

Kolekcjonerska talia tarota składa się z 78 kart, instrukcji, opisu poszczególnych kart oraz eleganckiego pudełka. W projekcie wzięli udział m.in. Izabella Gustowska, Piotr Bosacki, Maciej Chorąży, Dominika Olszowy, SIKSA, Przemek Matecki, Kasia Przezwańska i inni wybitni przedstawiciele współczesnej sceny artystycznej.

Całość została przygotowana we współpracy z profesjonalną tarocistką Lauraną i graficznie dopieszczona przez studio Bękarty.

- Przygotowana przez nas kolekcjonerska talia tarota istnieje na styku różnych form: jest zarówno wydawnictwem artystycznym, konceptualną wystawą w formie kart i ezoterycznym tarotem. Nosi w sobie nieskończony potencjał mini-wystaw do rozłożenia na stołach złaknionych ezoterycznych wrażeń odbiorców i kuratorów sztuki. Wydawnictwo jest kolekcjonerską publikacją artystyczną, edycja to jedynie 200 talii - mówi o swoim projekcie zespół Galerii FWD:. - Forma kart tarota, ezoterycznego narzędzia służącego do przewidywania przyszłości, podkreśla ważną rolę artystów w społeczeństwie i profetyczny charakter ich działań. Ten komentarz jest niezwykle istotny w obecnej sytuacji politycznej naszego kraju, gdzie sztuka i dedykowane jej instytucje wykorzystywane są jako pola nadużyć i manipulacji. Przygotowana przez nas kolekcjonerska talia istnieje na styku różnych form: jest zarówno wydawnictwem artystycznym, konceptualną wystawą w formie kart i ezoterycznym tarotem. Nosi w sobie nieskończony potencjał mini-wystaw do rozłożenia na stołach złaknionych ezoterycznych wrażeń odbiorców i kuratorów sztuki.

oprac. red.