Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Wizyta w Chmurkowie

W ostatni weekend października Teatr Usta Usta Republika zabierze publiczność do Chmurkowa, a to z okazji premiery najnowszej sztuki familnej Wielka przygoda małego snu.

Na rysunku nietoperz z szeroko rozpostartymi skrzydłami i dużymi uszami. Niebo ma kolor żółto-pomarańczowy. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Czym jest Chmurkowo? To wielka podniebna dyspozytornia snów, w której można znaleźć sny zimowe, kamienne, piękne, głębokie, dziwne i straszne. Wśród nich jest także Mały Sen, nowy członek sennej rodziny, którego niespodziewaną nocną podróż będą śledzić widzki i widzowie.

- Inspiracją dla spektaklu jest wspaniała, pełna humoru bajka Łukasza Pawłowskiego. Stworzona przez niego Wielka przygoda małego snu to dla najmłodszych próba oswojenia nocy i towarzyszących jej lęków, dla dorosłych zaś doskonała okazja do powrotu w krainę dzieciństwa, pełną marzeń i fantazji - zachęcają artyści z Teatru Usta Usta Republika.

Wielka przygoda małego snu będzie opowieścią o odwadze i przyjaźni (bo na drodze bohatera pojawią się niesforni towarzysze - szalony Nietoperz i leniwy Kocur). Będzie pełną kolorów ucztą dla każdej wyobraźni, zwłaszcza że twórcy spektaklu zapowiadają, że pragną porwać widzów nie tylko treścią, ale i formą opowiadania. Zaproszone do współpracy artystki z Ukrainy pomogą poprowadzić historię w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. red.

  • Wielka przygoda małego snu
  • reżyseria i dramaturgia: Ewa Kaczmarek i Wojciech Wiński
  • premiera: 27.10, g. 18
  • Republika Sztuki Tłusta Langusta
  • wstęp wolny/obowiązuje rezerwacja miejsc: tlustalangusta.pl@gmail.com