Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Wielkopolska Press Photo 2020 - nowa kategoria!

Czas Pandemii - tak nazywa się nowa kategoria tematyczna wprowadzona do konkursu Wielkopolska Press Photo przez jego organizatorów. Partnerem organizacyjnym tej kategorii są Koleje Wielkopolskie, które zamierzają wspierać ją promocyjnie, a najciekawsze zdjęcia prezentować na monitorach w wagonach KW i w Galerii na Letnim w Poznaniu.

. - grafika artykułu
fot. materiały organizatora

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zapraszani są najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy tacy jak W. Krassowski, Ł. Trzciński, M. Forecki, A. Zygmuntowicz, Ch. Niedenthal, M. Kavaliauskas, S. Maksimishin czy W. Grzędziński.

Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale nagrody w nim zdobywają także nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości.

Patronem Honorowym konkursu jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak.

oprac. red