Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Teatr Animacji w domowych pieleszach

Teatr Animacji przychodzi w sukurs tym, którzy nie zdążyli obejrzeć na żywo głośnej premiery tej jesieni, jaką była Planeta Einsteina. Gospodarze teatru poinformowali niedawno o uruchomieniu swojego kanału na PPV Stream.

. - grafika artykułu
"Planeta Einsteina", fot. Bartek Warzecha

To właśnie Planeta została pierwszym spektaklem, który widzowie mogą w całości obejrzeć online - w znakomitej jakości i jak zawsze doborowej obsadzie. Monika Nawrocka-Leśnik pisała dla nas o Planecie, że jest "lekcją pełną światła, dźwięków i obrazów", a "Katarzyna Proniewska-Mazurek, autorka scenografii, wykreowała «lalki» na miarę XXI wieku".

To jednak nie koniec. Gospodarze Teatru Animacji informują, że do końca roku na ich kanale pojawi się jeszcze 5 tytułów. Będzie to specjalny wybór spektakli adresowany do różnych grup wiekowych, począwszy od kilkulatków, skończywszy na widzach dorosłych.

Jak uzyskać dostęp do Planety Einsteina? Jak pisze Agata Drwięga, specjalistka ds. edukacji w Teatrze Animacji: "Aby obejrzeć spektakl, należy kliknąć w przycisk «wykup dostęp», a następnie postępować zgodnie z instrukcją (tj. podać dane, założyć konto użytkownika platformy PPV oraz uiścić płatność). Po dokonaniu tych wszystkich czynności, uzyskają Państwo kod dostępu, który będzie ważny przez 7 dni. W tym czasie będzie można obejrzeć wybrany spektakl nieograniczoną liczbę razy. Co istotne - jeden kod dostępu może działać na wyłącznie jednym komputerze na raz. Pracujemy nad tym, by ułatwić korzystanie z tej formy uczestnictwa w kulturze większym grupom - np. nauczycielom w trakcie lekcji zdalnych."

oprac. iz