Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Rozmowy o twórczości

Już w najbliższy piątek, 16 listopada o godz. 17, w Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się Sesja Krytyczna z gośćmi jesiennej edycji Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych w Poznaniu.

. - grafika artykułu
.

W spotkaniu udział wezmą: Liliana Basarab oraz Magdalena Frankiewicz i Yael Sherill (artystki grupy: Das Ist Doch Keine Art!), a także Ewa Dominiak i Mihaela Varzari. Po krótkiej prezentacji uczestników nastąpi dyskusja panelowa z udziałem publiczności. W trakcie rozmowy poruszone zostaną m.in. zagadnienia: sztuka, jako narzędzie pomiaru społeczeństwa; czy (i jak) twórcy powinni rozmawiać o własnej twórczości; spróbujemy odpowiedzieć również na pytanie, czy artystom łatwiej jest prezentować swoje działania poza granicą czy miejscem swojego pochodzenia?

Liliana Basarab, pochodzi z Rumuni, zajmuje się rzeźbą, sztuką multimedialną i wideo. Specjalizuje się również w sztuce performance i instalacji. Autorka wielu wystaw m.in. we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Das Ist Doch Keine Art! Duet z Berlina. 23 listopada br, na Dworcu Głównym PKP artystki zaprezentują performance pt. "Spatial Compositions", który miał premierę w Berlinie podczas festiwalu Zwieschenraum.

Ewa Dominiak, projektantka grafiki, historyczka Sztuki. W swoich działaniach stara się łączyć działalność kulturalną oraz biznesową. Współpracowała z galerią ON, współzałożycielka poznańskiego stowarzyszenia i galerii STARTER. Obecnie pracuje jako art director dla polskich i międzynarodowych marek oraz współtworzy projekt ARTWATCH.

Mihaela Varzari, krytyczka sztuki, pochodzi z Rumunii, obecnie mieszka w Londynie. Niedawno uzyskała dyplom magistra historii sztuki na Birkbeck College, University of London. Zajmuje się badaniem sztuki współczesnej. Interesuje ją przede wszystkim analiza społecznych hierarchii i sposobów demaskowania mechanizmów wyzysku w krajach post-komunistycznych. Varzari używa postkolonialnych studiów i kulturowego tłumaczenia jako narzędzia do stworzenia lepszej definicji tożsamości ponadnarodowej.

  • Piątek, 16.11.2012, godz. 17:00,
  • Sesja Krytyczna w ramach Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych
  • miejsce: Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań
  • wstęp wolny