Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Prezent na Dzień Dziecka

"Dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie pewien Rycerz, który nie miał Konia i był z tego powodu bardzo nieszczęśliwy. Postanowił więc wyruszyć w świat by odnaleźć przeznaczonego sobie rumaka...". Tak zaczyna się Baśń o Rycerzu bez Konia Marty Guśniowskiej, którą z okazji Dnia Dziecka w formie słuchowiska udostępnił Teatr Animacji.

,
Elżbieta Węgrzyn i Marcin Ryl-Krystianowski, fot. materiały Teatru Animacji

Historia Rycerza bez Konia dalej toczy się tak: Tymczasem w innym odległym królestwie żył Koń bez Rycerza! On także był przez to bardzo nieszczęśliwy i on także postanowił wyruszyć na poszukiwania osobistego bohatera w zbroi. Koń i Rycerz w swych wędrówkach spotykają te same postaci: trzech groźnych Łotrów, Mysz marzącą, by ktoś się jej wystraszył, straszliwego, głodnego Smoka, Czarodzieja z magiczną kulą, Stare Drzewo i - jak to w baśniach bywa - Królewnę. Czy po licznych przygodach uda im się odnaleźć? Czy warto mieć wielkie marzenia?

- Dzień Dziecka jest wyjątkowym świętem - zawsze staraliśmy się jakoś go wyróżnić wśród innych dni zapisanych w repertuarze Teatru Animacji. Tym razem nic nie zagramy, ale dla naszych najmłodszych widzów mamy inny prezent. Przygotowaliśmy błyskotliwe, przezabawne i rozśpiewane słuchowisko według znanej sztuki Marty Guśniowskiej  - tłumaczy Agata Drwięga z Teatru Animacji.

Link do słuchowiska znajduje się tutaj.

oprac. as