Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Piknik w teatrze

Już w ten piątek i sobotę widzowie, którzy (przypadkiem lub nie) znajdą się w Parku Starego Browaru, obejrzą dwa znakomite i pełne muzyki na żywo spektakle Teatru Pijana Sypialnia.

Na scenie siedzą aktorzy, roześmiani i machający, tuż po spetkaklu. Wszyscy mają na sobie białe lub kremowe kostiumy. Za aktorami widać z kolei bardzo wielu ludzi, publiczność, znajdującą się w Parku Starego Browaru. - grafika artykułu
Teatr Pijana Sypialnia w Parku Starego Browaru, fot. materiały prasowe

Lato oznacza coraz więcej plenerowych wydarzeń kulturalnych w mieście, a te w Parku Starego Browaru cieszą się od dawna wielką popularnością. Tym razem organizatorzy zapraszają na dwa widowiska teatralne, które widzowie będą mogli obejrzeć... leżąc na kocach i parkowych leżakach, z ciastkiem i lodami w ręce. - To teatr w najbardziej przystępnym wydaniu, bez dress code'u i zakazu popijania lemoniady - mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. - Wyjście na spektakl w naszym parku można zaplanować z wyprzedzeniem, ale można też znaleźć się na widowni przypadkiem.

W piątek Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na Wodewil Warszawski - komedię pełną tańca i muzyki na żywo, granej przez orkiestrę. Spektakl, inspirowany komedią Podróż po Warszawie Feliksa Szobera z 1876 r., opowiada o perypetiach rodziny, która przyjeżdża do stolicy, by zadbać o odpowiedni mariaż dla dwóch córek. Niestety obie panny zostają porwane już na dworcu, ale za to porwane przez bandę uroczych, warszawskich cwaniaków, którzy pokażą im sekrety przedwojennego miasta.

W sobotę widzowie obejrzą EkoOperę - komedię z włoskim sznytem o grupie przyjaciół, która podczas wakacji w pensjonacie "Wenecja" otrze się o prawdziwy koniec świata. W tym spektaklu również usłyszymy dużo muzyki na żywo, tym razem inspirowanej włoskimi pieśniami i znanymi motywami operowymi.

oprac. red.

  • Teatr na leżakach
  • 21 i 22.06, g. 20
  • 21.06 - Wodewil Warszawski
  • 22.06 - EkoOpera
  • Park Starego Browaru
  • wstęp wolny