Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Opera z Łasiczką

Teatr Wielki w Poznaniu rozpoczyna cykl pełnych humoru słuchowisk sygnowanych nazwiskiem Cezarego Łasiczki, dziennikarza związanego z TOK FM.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Przewrotne i pełne humoru interpretacje znanych oper będą dostępne na kanale VOD teatru, który ruszył 5 lipca. Na pierwszy ogień idzie Straszny Gbur, a tak właściwie Straszny dwór oczami i uszami prowadzącego.

Jak mówią pomysłodawcy: - W wersji Łasiczki opera to nie konwenans, a gra z konwencją, ciągła żonglerka tematami, dzieło żywe, z którym warto dyskutować, inspiracja wreszcie. Zabawa rozpoczyna się już na poziomie tytułu. Faustynacje, Tatiana, Książę się bawi - tak zatytułowane są kolejne prezentacje, które odnoszą się do konkretnych spektakli z repertuaru Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przedstawione w słuchowiskach historie nie zostały opowiedziane na nowo, a były inspiracją. Motyw, bohater, intencja, temat zostały z nich wyciągnięte i twórczo przetworzone.

Poza cyklem Opera z Łasiczką, na kanale VOD Teatru Wielkiego regularnie zamieszczane będą rejestracje z koncertów oraz spektakli. Już teraz można obejrzeć m.in. balet Don Juan, operę Izolację/Carmen/Don Giovanni/Don Pasquale czy koncert symfoniczny pod batutą Jacka Kaspszyka. Wystarczy jedynie założyć konto - usługa jest całkowicie bezpłatna.

oprac. red.