Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Łukasz Orbitowski w Poznaniu

Już w najbliższą sobotę gościem księgarni Bookowski będzie Łukasz Orbitowski - polski pisarz i publicysta, znany nie tylko z docenianych powieści, lecz także z podcastów, programu telewizyjnego Dezerterzy oraz treści internetowych.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Zaczynał od fantastyki i horrorów, do których nadal ma słabość, ale prawdziwe uznanie przyniosły mu dopiero powieści zahaczające o literaturę piękną - Szczęśliwa Ziemia, Inna dusza czy Kult. Za Inną duszę otrzymał w 2016 r. Paszport "Polityki" oraz dwie nominacje - do Nagrody Literackiej "Nike" oraz Nagrody Literackiej Gdynia. W 2016 r. rozpoczął także prowadzenie programu Dezerterzy na antenie TVP Kultura.

Do szerokiego spektrum działań Orbitowskiego zalicza się także wszechstronna działalność w internecie - na platformie Audioteka nagrywał podcasty Metale Szlachetne (rozmowy z muzykami) oraz Pograne (rozmowy z twórcami gier komputerowych). Dodatkowo, na swoich profilach na Facebooku oraz Instagramie regularnie publikuje poradniki Czarnego Coacha, które łączą błyskotliwe komentowanie rzeczywistości z czarnym, charakterystycznym dla autora humorem.

Jak piszą organizatorzy spotkania w Bookowskim: "Pogadamy sobie o jego ostatniej książce, o tym, jak to jest być pisarzem, który z głośnym chrzęstem łamie wszystkie znane pisarskie stereotypy, o tym co teraz ma na warsztacie, po co mu tyle różnych zajęć i dlaczego Czarny Coach jest tak bardzo potrzebny w naszym kraju."

Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązuje jednak rejestracja pod tym linkiem.

oprac. red.

  • spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
  • prowadzenie: Marcin Białecki
  • 28.01, g. 17.30
  • Księgarnia Bookowski
  • wstęp wolny/rejestracja