Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Design i komunikacja

Pod koniec września startuje 10. Poznań Design Festiwal, który organizatorzy zapowiadają jako święto wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom. Hasłem dziesięciodniowego wydarzenia jest "Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności".

Plakat festiwalu złożony z wielu drobnych elementów, liter i fragmentów zdjęć. Dominuje kolor biały i niebieski. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Na temat zawartej w haśle festiwalu komunikaxcji 22.09 w Scenie Nowej Zamku i 26.09 w Future Labs dyskutować będą uczestnicy i uczestniczki Poznań Design Talks. Rozmowy mają dotyczyć relacji między tradycjami rzemieślniczymi a współczesnymwzornictwem oraz wyzwań i szans pojawiających się w obszarze promocji niematerialnego dziedzictwa. W sumie podczas festiwalu ma się odbyć 60 wydarzeń. Najważniejszym elementem są wystawy - w tym roku aż 12.
22.09 o g. 18 w Słodowni +1 Starego Browaru zostaną otwarte: Design jako narzędzie komunikacji - wystawa główna, której kurator Paweł Grobelny ma skłonić do namysłu nad sposobami porozumiewania się w obszarze projektowania, oraz Communication/communicare, Happy, Pomiędzy i Poznańscy rzemieślnicy - wystawa zdjęć Tomasza Plucińskiego i filmów pod tym samym tytułem.

Tego samego dnia od g. 20 w Pyramida Hub na uczestników festiwalu czekać
będą kolejne prezentacje: Odizolowani, ale połączeni: Gry komputerowe i komunikacja w czasach kryzysu oraz Dzika kolacja, której kuratorka - Agata Kiedrowicz w niekonwencjonalny sposób opowie o doświadczeniu komunikacji poprzez zmysły. A o g. 21 w Robię Tylko To Co Lubię na Szyperskiej zobaczymy HAHAHA/AHAHAH, From Art Practice to Typograpy 2.0 Honzy Zamojskiego. Wystawy będą czynne do końca miesiąca.

Od 23.09 w Galerii w Bramie będzie można przyjrzeć się zdjęciom z serii Poznański Zaułek Rzemiosła Marcina Mutha. Tego dnia między g. 14 a 17 wydarzeniu towarzyszyć będą prezentacje i kiermasz. 25.09 natomiast odbędą się kolejne wernisaże. Tym razem na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego Mebel - pewnik w czasach niepewności, przy ul. Wołyńskiej 9 Wymuszona bliskość oraz Miejsce, które (nie)żyje w PSNC Future Labs. Ta ostatnia wystawa ma prezentować projekty, które wzbogacają i przekształcają miejskie podwórka w żywe i inspirujące środowiska. Festiwalowi towarzyszyć będą również warsztaty dla najmłodszych Kids Design. W Otwartej Pracowni Graficznej będzie można nadrukować sobie festiwalowe wzory na koszulkach lub torbach techniką sitodruku.

Pełen program można znaleźć na stronie poznandesignfestiwal.pl i poznanscyrzemieslnicy.pl.

oprac. red.

  • Poznań Design Festiwal
  • 22-30.09
  • różne lokalizacje
  • szczegółowy program tutaj