Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Beniowski w sieci

Pod dwóch tygodniach przerwy Teatr Nowy wraca do grania na żywo - choć nadal przed kamerami i pustą widownią. Już jutro o g. 20 zaprezentuje na trzech platformach streaming spektaklu Beniowski. Ballada bez bohatera.

.
fot. N. Kabanow

Ostatni spektakl, który zespół Teatru Nowego zaprezentował w takiej formie - Dziewczynkę zza/przyszłość boli tylko raz - obejrzało 3,5 tys. widzów. "To skłania nas do uczynienia kolejnego szaleńczego kroku w sieć. Już 22 maja o g. 20 zapraszamy na spektakl, który stał się hitem festiwalu Klasyka żywa: Beniowski. Ballada bez bohatera" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

22 maja streaming spektaklu będzie dostępny za darmo na trzech platformach: na profilu Teatru Nowego na Facebooku, w serwisie YouTube i na portalu Twitch. Teatr wprowadza jednak pewną zmianę - dostęp do przedstawienia będzie darmowy tylko 22 maja od g. 20 do 23.59. Od 23 maja (od g. 11) przez niecały tydzień Beniowskiego będzie można obejrzeć odpłatnie, w wersji "do wypożyczenia" na platformie live.teatrnowy.pl. "Ponownie zadbamy o to, by zachować przy organizacji tego wydarzenia wszelkie zasady bezpieczeństwa: scena i kostiumy zostaną zdezynfekowane, a aktorzy zadbają o zachowanie stosownych odstępów i wszelkich innych zasad gwarantujących im bezpieczeństwo. Będzie to więc Beniowski w nieco zaktualizowanej odsłonie, pełen smaczków dla tych, którzy widzieli wersję przedpandemiczną" - zaznaczają organizatorzy.

sk

  • Beniowski. Ballada bez bohatera
  • 22.05, g. 20
  • Teatr Nowy
  • online