Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Akademia Muzyczna ma nowego Rektora

W poniedziałek 1 czerwca odbyły się wybory nowego Rektora Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Stanowisko to na kadencję 2020-2024 obejmie prof. Hanna Kostrzewska.

.
Akademia Muzyczna w Poznaniu, fot. materiały prasowe uczelni

Uczelniana Komisja Wyborcza w głosowaniu na stanowisko Rektora Akademii wybrała Hannę Kostrzewską - profesora sztuk muzycznych i doktora w zakresie filozofii i teorii muzyki.

Profesor Kostrzewska pracuje w Akademii od 1985 roku, wcześniej związana była z innymi poznańskimi instytucjami kultury i edukacji - uczyła gry na fortepianie, prowadziła zajęcia z rytmiki, działała w Młodzieżowym Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonica. Występowała również na estradzie jako pianista akompaniator, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu.

Od 1999 roku jest kierownikiem Wydawnictwa Akadamii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, a od 2008 wiceprezesem Towarzystwa im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu. W latach 2012-2019 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki, a w latach 2019-2020 Dziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej.

oprac. as