Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Gabriela Suarez na zdjęciu

Gabriela Suárez z zespołem - latin vocal jazz

2020-02-28 ( piątek )
20:00-23:00
Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Na Wyspy Kanaryjskie się lata, ale czy Wyspy często przylatują do nas? Czy na Kanarach słucha się jazzu, a co najważniejsze - czy się go gra? Na wszystkie te pytania jest tylko jedna odpowiedź - TAK - a jeszcze konkretniej: GABRIELA SUÀREZ ze swoim zespołem! Już niebawem ta młoda jazzowa wokalistka z Las Palmas po raz pierwszy odwiedzi Polskę na 8 koncertach! Jednym z przystanków w trasie jest oczywiście Poznań, a jak w Poznaniu to wszędzie dobrze, ale u Pana Gara najlepiej.
Gabriela Suárez ma tylko 16 lat, ale zamiast zachwycać się Billie Eilish, wybiera inną Billie - Holiday. Oraz Ellę Fitzgerald, Sarah Vaughan, Ninę Simone, Mercedes Sosa... Wszystkie te wpływy, a także powiew brazylijskiej Bossa Novy, świetnie słychać w jej kompozycjach i interpretacjach. Podane z własną wrażliwością i z młodzieńczą werwą, świetnie łączą się z doświadczeniem towarzyszących jej muzyków: pianisty Jose Alberto Mediny, kontrabasisty Tanausú Santany oraz perkusisty rodem z Barcelony, jednego z najbardziej rozchwytywanych dziś w Hiszpanii - Davida Xirgu.
Gabriela zadebiutowała dwa lata temu podczas LPA International Jazz Days, już w następnym roku odbywając trasę po całym archipelagu. Jej działalność na Wyspach związana jest z magicznym miejscem zwanym Fabrica La Isleta, gdzie nie tylko się gra, śpiewa, ale także tańczy, pisze i tworzy w każdej innej dziedzinie kultury. Gabriela poznaje tam również tajniki fortepianu i trąbki i... wcale jej nie w głowie cały rok pozostawać w Las Palmas! 2018 i 2019 rok to koncerty w Hiszpanii, płyta nagrywana w Nowym Jorku, a już niebawem występy w Polsce. Wiosna 2020 zacznie się tu zatem nieco wcześniej...

Zobacz www.facebook.com/events/518282982144796/