Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artysty i nazwa wydarzenia.

Koncert w ramach cyklu Aquanet Era Jazzu - Dani Perez Trio - The Komeda Project Live oraz Dawid Tokłowicz & Strings

2022-04-09 ( sobota )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Skład zespołu

  • Danilo Perez Amboage - gitara
  • David Mengual- kontrabas
  • David Xirgu- perkusja
  • Dawid Tokłowicz - saksofon altowy

Bohaterem kolejnego projektu "Komeda" jest argentyński gitarzysta Danilo Amboage Perez.

Gościem trio gitarzysty będzie poznański saksofonista Dawid Tokłowicz.

Argentyński gitarzysta Dani Perez jest jednym z najbardziej wpływowych artystów jazzowych i należy do grona najciekawszych i niezwykle aktywnym muzyków, którzy realizując własne, nonkonformistyczne projekty stają się liderami ważnych, artystycznych wydarzeń. Tak było w czerwcu 2002 roku gdy w ramach prezentacji na prestiżowym San Sebastian Plaza Festival gitarzysta zaprezentował swój nowy zespół i ciekawy pomysł estradowy. Sensacją oraz zaskoczeniem okazał się bowiem interesująco dobrany repertuar koncertu, który zawierał... interpretacje filmowych kompozycji Krzysztofa Komedy. "To, co najbardziej mnie pociągało w jego ścieżkach dźwiękowych - wyjaśniał genezę sesji Dani Perez- to improwizacja, by osiągnąć coś innego, w atmosferze budowanej przez każdą sekwencję. To właśnie zainspirowało mnie do aranżacji jego muzyki na sekstet i zaproszenie do projektu najwybitniejszych muzyków Hiszpanii. Odtwarzamy zatem klimat filmów z muzyką Komedy, ale dodajemy własną, impresyjną i autentyczną kreację". Nigdy dotąd artysta festiwalu nie zaproponował tak zwartego, repertuarowo spójnego i stylistycznie dobranego zestawu obejmującego - jakby nie było - utwory, mało znanego w Hiszpanii, polskiego, kultowego muzyka. To ważne wydarzenie artystyczne zostało zarejestrowane i wydane na płycie "The Komeda Project Live", która premierę będzie miała w Poznaniu.
Dani Perez (jako Daniel Perez Amboage) przybył, z rodzinnej Argentyny, do Barcelony pod koniec dwudziestego. Dzisiaj jest utytułowanym profesorem i nauczycielem gry na gitarze w tak znamienitych ośrodkach jak Master Classes a Taller de Músics de Barcelona, Conservatori del Liceu, Escola Municipal de Badalona. Jest wielokrotnym laureatem prestiżowej "Premis Millor Guitarrista" oraz konkursu Festival de Getxo. Najpełniej realizuje się w ramach autorskiego trio (z kontrabasistą Davidem Mengualem i perkusistą Davidem Xirgem).Tym razem solistą w zespole Dani Perez Trio będzie poznański saksofonista Dawid Tokłowicz, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców.. Wspólny "The Komeda Project Live" jest kolejnym, ważnym doświadczeniem dla poznańskiego saksofonisty.

Koncert Dawid Tokłowicz & Strings jest częścią koncertu galowego Dani Perez Trio.

Dawid Tokłowicz & Strings - Era Jazzu Prize 2022
Dawid Tokłowicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców. Jesienią 2017 roku przebywał w Nowym Jorki i pobierał lekcje u najlepszych muzyków amerykańskich takich, jak Lucas Pino, Chad Lefkowitz-Brown, Will Vinson czy Tivon Pennicott. Uznawany za sensację młodego polskiego jazzu jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów: od finalisty festiwalu Jazz nad Odrą, Novum Jazz Festival, Rock Pro Jazz Festival czy Blue Note Poznań Competition po Grand Prix School & Jazz Festival, główną nagrodę (wraz ze swoim kwintetem) Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych Sax Clubu oraz hiszpańskiego konkursu Online Wave Competition.

Bilety w cenie 120 zł.

Bilety dostępne w:

Plakat