Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artystki i nazwa wydarzenia.

Koncert - Natalia Przybysz - Zaczynam się od Miłości

2022-04-08 ( piątek )
20:00
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań

Kategoria: Muzyka

Wiosną 2022 r. Natalia Przybysz wyruszy w trasę, by promować niezwykły krążek. "Zaczynam się od miłości" to interpretacja niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory przez Natalię oraz jej zespół.

Fani mogli już usłyszeć pierwszy singiel z płyty - utworowi "Oko Cyklonu" towarzyszy klip w reżyserii Silvii Pogody. - To, co najważniejsze w koncertach dla mnie, to zanurzenie w muzyce. Przed nami nowy materiał z tekstami Kory i naszą muzyką - Zaczynam się od Miłości. Wielce ekscytująca to perspektywa, zanurzać się z Wami w czymś nowym. Z kim się widzimy?
Album "Zaczynam się od miłości" ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. "Miłość zaczyna się od Miłości". Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii - inspirowane pracą nad projektem.
- Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory "Miłość zaczyna się od miłości" po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór "Oko Cyklonu" usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie - miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła, gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule "Oko Cyklonu". W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos - podkreśla Kamil Sipowicz.

Autorką teledysku do utworu "Oko Cyklonu" jest Silvia Pogoda, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do "Ciepłego wiatru", "Kochamy się źle" i sesji zdjęciowej do płyty "Jak malować ogień". - Bardzo się cieszę, że po dwóch latach mogłam znów współpracować z Natalią przy jej kolejnym albumie. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy Natalia przedstawiła mi ten projekt. To był szczególny moment, który dał mi poczucie, że to będzie zderzenie z mocną energią powstającą z połączenia dwóch silnych kobiet - artystek jakimi są Kora i Natalia. Właśnie to zachwyciło mnie od początku. Mam nadzieje, że udało się tę potężną energię przenieść do klipu do pierwszego singla "Oko Cyklonu" - dodaje Silvia Pogoda.

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ

Bilety w cenie:

  • 79 zł (I pula - wyprzedane)
  • 99 zł (II pula)

Bilety dostępne w: