Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Koncert, scena na ul. Quadro, widzowie siedzą na leżakach i stoją

Kulturalny Stary Rynek, Weekend nr 6

03.08 – 04.08.2019

W piątek na Scenie na Quadro wystąpi Henry no Hurry!. Henry No Hurry! to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David's GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David. Na Scenie na Quadro będzie można usłyszeć melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David's GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.
W sobotę ostatni z cyklu koncertów zespołu Siły Specjalne. Warto w ten dzień pojawić się przy Scenie na Quadro, by po raz ostatni tego lata poczuć niesamowity klimat jaki tworzą muzycy i zebrana publiczność.
W niedzielę pierwsze spotkanie z cyklem Kameralny Poznań III. Wystąpi Duo Wolańska/Gajda, który zaprezentuje - Koncert klasyczny "Od klasyki do tanga". Wolańska/Gajda Duo to niezwykłe połączenie fortepianu i akordeonu w muzyce kameralnej. Połączenie instrumentów, które nie występują w klasycznym zespole, ale zapewniają nieograniczone możliwości działania.
W niedzielę gratka dla dzieci. Przedstawienie "Elmer Słoń w kratkę" Teatru Fuzja. Ponadto organizatorzy zapraszają do Salonu Sąsiedzkiego.  Zaproszenie kierowane jest do stałych bywalców ale i tych, którzy chcieliby się po raz pierwszy przekonać jak niepowtarzalny klimat mają rozmowy przy akompaniamencie muzyki na Starym Rynku w Poznaniu (sobota, niedziela).
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

  • 2 sierpnia, godzina 19:00, Henry No Hurry - Scena na Quadro
  • 3 sierpnia, od godziny 11:00 - Salon Sąsiedzki - Kulturalny Stary Ryneke, Sobotnie Śniadania, 11:30 koncert Szymon Siwierski - pianista / Maciej Pruchniewicz - gitara, Zamkowa/ Masztalarska
  • 3 sierpnia, godzina 19:00, Siły Specjalne - interaktywne koncerty z udziałem publiczności (Nordoff Robbins Polska) Scena na Quadro
  • 4 sierpnia, godzina 12:30, "Elmer- słoń w kratkę" Teatr Fuzja
  • 4 sierpnia, od godziny 14:00 Salon Sąsiedzki - Kulturalny Stary Rynek Niedzielne słodkie - ciasto i napoje/ Animacje lalkarskie Karolina Martin - Zamkowa/ Masztalarska
  • 4 sierpnia, godzina 19:00, Duo Wolańska/Gajda - Koncert klasyczny "Od klasyki do tanga" - Kameralny Poznań III - Scena na Quadro.