Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert - Marek Dyjak "Gintrowski"

2019-03-17 ( niedziela )
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Artysta tym razem zaprezentuje wspaniałe utwory swojego mistrza i mentora, wybitnego polskiego barda - Przemysława Gintrowskiego.

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. 
Płyta DYJAK GINTROWSKI, to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka.
Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w A my nie chcemy uciekać stąd, nostalgia w Modlitwie o wschodzie słońca, ale także zaduma w Zmiennicy i smutek w Gdy tak siedzimy nad bimbrem...

Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.

Bilety w cenach:

  • stojące 60 zł (I pula)
  • siedzące 75 zł (II pula)

_
opr.LT

Bilety dostępne w: