Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert - Aldona Orłowska live

2019-03-09 ( sobota )
19:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Kategoria: Muzyka

Aldona Orłowska, prawdziwa gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej z 3,5 oktatowym głosem wystąpi w poznańskim Pawilonie. Po niezwykle ciepło przyjętej premierze płyty "Nie wiem", wydanej przez DUNNO RECORDINGS, nadszedł czas na kolejne podróże Aldony i Eugeniusza po Polsce.
Koncert z okazji premiery "NIE WIEM", nowego 12" maxi singla ALDONY i EUGENIUSZA wydanego przez oficynę DUNNO RECORDINGS. 

To druga płyta ALDONY wydana nakładem DUNNO Recordings. Te piosenki nie narodziły się na dyskotece, nie były pisane pod producenckie algorytmy.
Gdzie powstawały te przeboje? Może w basenowej przebieralni (Aldona Orłowska jest Mistrzynią Polski w pływaniu stylem motylkowym). Albo na lekcjach śpiewu operowego u profesor Olgi Olginy, śpiewaczki urodzonej na początku XX wieku w carskiej Rosji?
Aldona łączy w sobie cnoty diwy operowej i gwiazdy disco. Artystka łączy też klasyczne wykształcenie i uwielbienie do muzyki popularnej. Eugeniusz Polok, jej mąż i towarzysz pracy, komponuje jej wszystkie piosenki. Poszukuje nowoczesnych rozwiązań, ale robi to samodzielnie, dzięki czemu utwory nie są kalką z radiowych przebojów.
Utwory duetu przepełnione są niedoskonałościami i drobnymi potknięciami, co jedynie podkreśla ludzki i emocjonalny charakter muzyki.

Oprócz śpiewu Aldony Orłowskiej i trąbki Eugeniusza Poloka, usłyszeć będzie można także nagrania przygotowane przez DUNNO Recordings, czyli Lutto Lento i Filipa Lecha oraz ich gości. 

Bilety:

  • 35 zł (early birds - wyprzedane)
  • 45 zł (II pula)
  • 55 zł (III pula / w razie dostępności: na bramce).

_
ope.LT

Bilety dostępne w: