Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Spotkanie podróżnicze - Road trip po północnych Włoszech śladami bł. Pier Giorgia Frassatiego

2019-09-30 ( poniedziałek )
19:00
Cafe Misja, ul.Gołębia 1, Poznań

"Patrzcie jak wyglądał człowiek Ośmiu Błogosławieństw, który nosił w sobie na co dzień tę radość Ewangelii, Dobrej Nowiny, radość zbawienia ofiarowanego nam przez Chrystusa" - tak o Pier Giorgio Frassatim mówił Karol Wojtyła w roku 1977, czyli nim jeszcze wyniósł go na ołtarze.

Kim był ten młody Włoch, czym inspirował swoich rówieśników na początku XX w., i czy może być ciągle wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży? Ciężko jest odpowiedzieć na te pytania, jeśli nie zobaczy się miejsc, w których wyrastał, alpejskich gór, które od małego zdobywał, ulic Turynu, na których zjednywał sobie przyjaciół pośród osób ubogich, opuszczonych i chorych, dla których zawsze znajdował czas i uśmiech.

Dlatego właśnie Organizatorzy chcą zaprosić na nietypowe spotkanie podróżnicze czyli road trip po północnych Włoszech śladami bł. Pier Giorgia Frassatiego. Dzięki niemu będzie można w tej wirtualnej podróży odwiedzić wszystkie ważne w życiu tego młodego społecznika miejsca - od Turynu, przez Pollone i Oropę a kończąc na górskich szczytach. Odkrytych zostanie też kilka innych pięknych miejsc wartych odwiedzenia, jeśli zawędruje się kiedyś w te strony.

Przede wszystkim jednak prowadzący spotkanie chcą tym wydarzeniem stworzyć okazję do spotkania dla osób zainspirowanych życiem Pier Giorgia lub chcących je lepiej poznać.

Warto wybrać się zatem na tę niezwykłą podróż "ku górze" wraz ze Stowarzyszeniem Accademia Frassati.

Wstęp wolny.

_
opr.LT