Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Okulary, niebieskie i białe napisy na zielonym tle

Cykl Senior-Turysta: Szlak Dziedzictwa Żydowskiego

2019-09-30 ( poniedziałek )
10:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Szlak Dziedzictwa Żydowskiego

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po obszarze Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

Uczestnicy przyjrzą się trwającemu przez stulecia w stolicy Wielkopolski współistnieniu kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej, brutalnie przerwanemu w latach II wojny światowej. Wspólnie odkryją ślady obecności Żydów w mieście: te do dziś wyraźnie zaznaczone w miejskiej tkance, jak i te nieco już zatarte.  Sprawdzą, czy dziedzictwo żydowskie obecne jest we współczesnym Poznaniu.

Warsztaty języka angielskiego będą okazją do poznania kilku nowych zwrotów i słów oraz podsumowania tych już poznanych w trakcie zajęć.

Senior-Turysta - warsztaty dla seniorek i seniorów

Czym jest turystyka kulturowa? Jak zwiedzać Poznań tematycznie i spojrzeć na niego z zupełnie nowej strony? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać w przestrzeni miejskiej? Organizatorzy zapraszają seniorki  i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na cykl spotkań w Bramie Poznania "Senior-Turysta".

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spaceru tematycznego  z przewodnikiem oraz warsztatu języka angielskiego. Warsztaty skierowane są do seniorek i seniorów z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem.

Uczestnicy spojrzą na Poznań z perspektywy różnych grup tworzących miasto na przestrzeni wieków: kobiet, społeczności protestantów, naukowców i odkrywców oraz Żydów.

Informacje praktyczne:

Koszt:  bezpłatne.

Czas trwania: warsztat 40 minut, spacer ok. 120 minut.

Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić:

  • pod numerem telefonu 61 647 7634 lub
  • osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

Zobacz bramapoznania.pl